Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp MX-2300MN - zawiesza się dotykowy panel

27 Paź 2019 23:59 174 4
  • Poziom 35  
    Witajcie, otrzymałem w spadku wyżej wymieniony sprzęt. Problem polega na tym że jak się dotknie gdziekolwiek ekranu dotykowego to kopiarka przestaje reagować i na dotyk i na fizyczne przyciski na obudowie. Jak się nie dotyka ekranu to można drukować, skanować, kopiować.
    Obecnie skończył się żółty toner i wyświetla się komunikat o konieczności jego wymiany, niestety bez skorzystania z ekranu dotykowego nie jestem w stanie tego zrobić. Ktoś może podpowiedzieć w czym tkwi problem?

Próbowałem przez usb załadować nowszy firmware lecz bez ekranu dotykowego jest to niemożliwe.

Sharp MX-2300MN - zawiesza się dotykowy panel
  • Poziom 24  
    Do wymiany tonera nie jest potrzebny panel. Sprawdź czy któryś przycisk nie zacina się w pozycji wciśniętej. Każdy musi lekko klikać. W tej maszynie nie miałem nigdy awarii dotyku, niestety wszystkie tej serii wyjechały już na złom.
  • Poziom 24  
    W takim razie sprawdź czy sam panel nie jest zbyt mocno sciskany przez obudowę. Może jest gdzieś wykrzywiony.
  • Poziom 35  
    Rozebrałem wszystko na części, wyświetlacz,, digitizer" wyczyściłem. Wszystkie przyciski elegancko klikają. Blokada jest tylko wówczas jak nawet delikatnie dotknę digitizera. Obudową kopiarki można ruszać, pukać, nic się nie dzieje.

Zgłupiałem już w czym jest problem.

Jeszcze sprawdzę co się stanie jak dotknę wyświetlacza i zablokują się przyciski, a następnie sam digitizer odepnę- jeżeli to w nim jest usterka to przyciski powinny zacząć działać normalnie.