Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aerożel - szukam informacji.

28 Paź 2019 09:25 210 5
 • Poziom 26  
  Witam.
  Szukam informacji o tym cudzie. Potrzebne do ocieplenia budynku od wewnątrz. Żaden steropian, wełna mineralna czy inne cuda.
  Budynek MUSI być ocieplony od wewnątrz. Ocieplenie z zewnątrz NIE WCHODZI w rachubę.
  Do tej pory nie znalazłem nic oprócz szeptanych reklam na stronach Muratora i innych pokrewnych, jakieś dziwne uwagi, że stosowany w Norwegi.
  By nie mylić-żadne maty, etc. Produkt ma byc rozsmarowany jak gładź, warstwa 1 mm. Nie jest izolatorem- odbija ciepło do wewnątrz.

  Czy ktoś stosował takie coś?
 • Poziom 31  
  keseszel napisał:
  Produkt ma być rozsmarowany jak gładź, warstwa 1 mm. Nie jest izolatorem- odbija ciepło do wewnątrz.
  Żadna warstwa o grubości 1mm nie spowoduje realnego efektu ocieplenia budynku. Teoretycznie możesz to sprawdzić za pomocą folii odbijającej promieniowanie IR - efekt "odbicia ciepła do wewnątrz" będzie mniej więcej taki sam, czyli... praktycznie żaden. Ponadto, rozłożenie tego typu warstwy z całą pewnością zaburzy proces naturalnej cyrkulacji powietrza i wilgoci przez ścianę, a to już poważny problem dla konstrukcji budynku. Lepiej odpuść, bo narobisz sobie niepotrzebnych kosztów i poważnych problemów.
  keseszel napisał:
  Budynek MUSI być ocieplony od wewnątrz.
  Co prawda tego typu ocieplenia stosuje się w ostateczności, ale jest to jak najbardziej możliwe. Istnieje kilka sprawdzonych, bezpiecznych i prawdopodobnie znacznie tańszych systemów ocieplenia budynku od wewnątrz.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Można doczytać tu:
  http://regiodom.pl/portal/budowa/izolacje/aer...nowia-rewolucje-na-rynku-ocieplen-od-wewnatrz
  Szczególnie polecam fragment o kosztach tego typu inwestycji.
 • Poziom 26  
  Technologię związaną z aerożelem obserwuję od pewnego czasu. Brana jest jako jedna z kilku możliwych do zastosowania w domu. Jak wspomniałem mogę ocieplać jedynie od wewnątrz. We wskazanym artykule proponowane są maty - czytałem ten artykuł jakiś czas temu. Ja chcę zastosować środek nakładany jak gips. Ale nakładany. Z informacji jakie uzyskałem- należy użyć specjalnego podkładu. Można malować później farbami, można nałożyć kafelki.
  Folia aluminiowa ma podobną właściwość, ale podobną nie znaczy taką samą.
  Aha- nie jest to reklama szeptana.
 • Poziom 31  
  keseszel napisał:
  Aha- nie jest to reklama szeptana.
  Obawiam się, ze przy tych kosztach inwestycji oraz ryzyku związanym z tą metodą żadna reklama nie będzie skuteczna. A skoro niczego nie reklamujesz, ale poszukujesz rozwiązania, to czemu nie jedna z metod sprawdzonych od lat kilkudziesięciu, nieobarczonych ryzykiem i przede wszystkim - wielokrotnie tańszych?
 • Poziom 26  
  Przy metodach sprawdzonych od lat muszę zrobic dużo większy front robót. Tracę kubaturę. Przestawiam parapety i kaloryfery. Tu- myję sciany, daję podkład i mogę nakładać tak jak gładź.
  Jest jeszcze jedna obawa- zrobię termos z mieszkania- zimą ciepło, latem zimno, zbyt zimno. Ewentualnie- zrobię zbiórkę pieniędzy w ramach crowdfundingu :-) na eksperyment..
  A na poważnie- czekam na certyfikaty jakie maja być przedstawione przez firmę.
  https://www.youtube.com/watch?v=GcdB5bFwio4
  https://www.youtube.com/watch?v=qnOoDE9rj6w
  Tu inne- https://123budujemy.pl/aerozele-nowosc-rynku-termoizolacji/
 • Poziom 31  
  keseszel napisał:
  A na poważnie- czekam na certyfikaty jakie maja być przedstawione przez firmę.
  I to jest chyba poważne podejście o tematu. Ale na certyfikatach bym nie poprzestał. Fajnie byłoby znaleźć zadowolonego użytkownika tego rozwiązania. Takiego niekoniecznie z... opinii w sieci ;-)