Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Duży spadek prędkości tylko w jednym pokoju

28 Paź 2019 10:12 315 18
  • Poziom 3  
    Cześć !
    Mam mały problem z prędkością internetu a dokładniej mieszkam w 6 pokojowym mieszkaniu gdzie jest podłaczony światłowód od Orange. Prędkość pod wifi to jakoś 300 MB/s ogólnie nie ma problemow z internetem w żadnym z pokojów oprócz mojego. Dodam, że mój pokój nie jest najdalej położonym od routera a kolega, który mieszka najdalej ma normalnie super prędkość nawet na WIFI. Wygląda to mniej więcej tak, że dzieli nas około 1 m od siebie a wchodząc do mnie do pokoju nagle prędkość diametralnie spada. Kupilem wzmacniacz sygnału ale nic to nie daje, sygnał jest bardzo dobry ale problem jest z prędkością. Dodam, że ze na kazdym urządzeniu jest to samo. Tak jakby coś w moim pokoju ją blokowało. Nie mam juz pomysłu co moze byc nie tak.
  • Specjalista Sieci, Internet
    endopendo napisał:
    Tak jakby coś w moim pokoju ją blokowało.
    Albo inny materiał ścian i jest większe tłumienie, albo raczej masz bezpośrednio za ścianą sąsiada z siecią na tym samym lub sąsiednim kanale.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html
  • Poziom 3  
    Czyli jedynym rozwiązaniem jest podłączenie pod kabel tak? Podłączyłem kabel pod wzmaciacz ale to tez nic nie dalo, prędkość dalej była bardzo słaba
  • Poziom 22  
    A gdzie umieściłeś ten wzmacniacz ? w tym pokoju ?
    uruchom jakiś skaner wifi na telefonie (np. PingTools) w swoim pokoju, i obok i zobaczymy co może być.
    endopendo napisał:
    Podłączyłem kabel pod wzmaciacz ale to tez nic nie dalo, prędkość dalej była bardzo słaba

Przewód, to znaczy przewód albo od routera głównego do Twojego pokoju, albo switch u kumpla i przewodem od niego do Ciebie.

Ale na początek to u Ciebie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html
    Zrobić skan i tu wstawić wynik.
    jprzedworski napisał:
    Czyli jedynym rozwiązaniem jest podłączenie pod kabel tak?
    A sprawdziłeś w ogóle link, który ci dajemy powyżej? Kabel od routera byłby idealny, ale najpierw sprawdź sobie sieć bezprzewodową. To nie boli.
  • Poziom 3  
    Duży spadek prędkości tylko w jednym pokoju Duży spadek prędkości tylko w jednym pokoju Duży spadek prędkości tylko w jednym pokoju Duży spadek prędkości tylko w jednym pokoju Duży spadek prędkości tylko w jednym pokoju Duży spadek prędkości tylko w jednym pokoju

|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| funbox.home - 8 | 466 | 431 | 1 | 221 | 4208 | 3444 |

| szcz-bng2.tpnet.pl - 2 | 559 | 550 | 2 | 292 | 4182 | 12 |

| szcz-r1.tpnet.pl - 2 | 554 | 545 | 2 | 301 | 4389 | 21 |

| 194.204.175.177 - 3 | 548 | 537 | 9 | 305 | 4713 | 25 |

| No response from host - 100 | 125 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

| www.wp.pl - 2 | 563 | 557 | 9 | 316 | 4511 | 66 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

Tutaj skany i dwa screeny speedtestu na telefonie U kolegi w pokoju i po wejsciu do mnie, dodatkowo wrzucam fotke odleglosci od pokoi :D

Dodano po 6 [minuty]:

jprzedworski napisał:
    jprzedworski napisał:
    Czyli jedynym rozwiązaniem jest podłączenie pod kabel tak?
    A sprawdziłeś w ogóle link, który ci dajemy powyżej? Kabel od routera byłby idealny, ale najpierw sprawdź sobie sieć bezprzewodową. To nie boli.

Byłem na uczelni także nie miałem jak tego sprawdzić ale juz wszystko wrzuciłem :)
    @endopendo
    Jeśli Twoja siec wifi to VIP - to masz odpowiedz: sygnał zbyt słaby i Twoja siec pracuje na kanale nr 1 jak jeszcze pewnie kilka innych sieci.
    Unikać kanałów nr 1, 6 i 11.
    Zamienić nr kanału wifi, aczkolwiek to i tak może nic nie dać (z racji zbyt dużej ilości sieci wifi i słabego sygnału niezależnie na jakim kanale siec by pracowała).
  • Poziom 3  
    KOCUREK1970 napisał:
    @endopendo
    Jeśli Twoja siec wifi to VIP - to masz odpowiedz: sygnał zbyt słaby i Twoja siec pracuje na kanale nr 1 jak jeszcze pewnie kilka innych sieci.
    Unikać kanałów nr 1, 6 i 11.
    Zamienić nr kanału wifi, aczkolwiek to i tak może nic nie dać (z racji zbyt dużej ilości sieci wifi i słabego sygnału niezależnie na jakim kanale siec by pracowała).

Tylko zastanawia mnie dlaczego metr dalej ten internet jest zupełnie inny niz u mnie w pokoju, dodam że tam sygnał jest taki sam :(
    endopendo napisał:
    dodam że tam sygnał jest taki sam

Skąd wiesz, że taki sam?
    Zrobiłeś tam pomiary?
    Jak Twój komputer działa w tym innym miejscu?

Inna karta wifi, inaczej propagująca fala, inaczej umeblowane itd, itd,
    Każda ściana, przeszkoda to kilka dBm w plecy.
    Jak masz w10 w kompilacji 1903 i nowszej, to też rodzi problemy.
  • Poziom 22  
    tylko ten pierwszy screen jest istotny. Z części którą widać masz tam 4 sieci wifi na tym samym kanale (1)... zmień kanał.
  • Poziom 3  
    I że wzmacniacz ustawiony w pokoju kolegi nic nie daje w sumie
    @endopendo
    Przecież takie wynalazki nigdy nie działają :D
    To tylko świetnie działa w reklamie.
  • Poziom 22  
    KOCUREK1970 napisał:
    @endopendo
    Przecież takie wynalazki nigdy nie działają :D
    To tylko świetnie działa w reklamie.

czasem działają, ale nie w czterech na tym samym kanale :crazyeyes:
  • Poziom 3  
    kurczę, spróbuję zmienić kanał jeżeli nie pomoże to slabo bo nie mam molziowsci podłączenia na kabel niestety ;/ ale dalej dziwi mnie to ze tak diametralnie zmienia sie siec a to sa doslownie 3 metry :(
    faber napisał:
    czasem działają

I potem mamy tematy na Elektrodzie :D :"mam wzmacniacz, czemu (pisownia oryginalna) mi to nie działa".

Nigdy to nie działa bo z racji takiej komunikacji i z racji uwarunkowań technicznych działać prawidłowo nie będzie.
    A jeszcze 300Mb na takim wynalazku? - no chciałbym to zobaczyć.
  • Poziom 3  
    użyj szerokiego kanału 40 MHz (dotyczy tylko pasma 2.4 GHz) zaznaczyć tą opcję ? Ogólnie zmienie pasmo na 9 bo nikt takiego nie ma wokół. Zobaczymy czy zadziala
    Tam jest tyle sieci (ponad 20!), że nie wiem, czy znajdziesz wolny kanał. Pamiętaj, że pracując na kanale np. 6 zajmujesz także sąsiednie 5 i 7 (przy paśmie 20 MHz), a przy 40 MHz jeszcze więcej. 40 MHz to praktycznie niemożliwe przy 2,4 GHz.
  • Spec od pamięci masowych
    Przyjrzałbym się jeszcze tym wszystkim kanałom, ale w tej "dżungli" :D nawet nie wiadomo co i jakiej porze dodatkowo zostanie uruchomione. :|
    Duży spadek prędkości tylko w jednym pokoju