Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas - który piec? HERCULES, a może coś innego?

28 Paź 2019 14:36 261 9
  • Poziom 27  
    Witam.
    Buduję swój wymarzony domek jednorodzinny.
    https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-srebrzykach-g2-m21f2222013fba

Około 200 m2 ogrzewania podłogowego i tylko wyłącznie takie ogrzewanie mnie interesuje :)
    Do tego dwie łazienki (jedna prysznic, druga duża wanna wolnostojąca).

Jaki piec mi polecacie?
    Co sądzicie o HERCULES CONDENSING 26 3 ERP ?
    https://www.immergas.pl/produkty,5423/hercules-condensing-26-3-erp?dest=1

Czy jednak iść w coś bardziej tradycyjnego czyli kocioł + normalny zewnętrzny zasobnik?
    Chociaż jak do zwykłego kotła doliczymy zasobnik, oprzyrządowanie typu pompy (a najlepiej zestaw pomp), sprzęgło hydrauliczne itp to pewnie bardzo zbliżymy się ceną do tego Herculesa.

Dziękuję za porady
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Witam. Do samego modelu hercules tak czy siak potrzebne Ci sprzęgło, grupy pompowe itd. Jako jednostka grzewcza bardzo fajny jest, ale gabarytowy trochę. A ile osób będzie korzystać z ciepłej wody użytkowej?
  • Poziom 27  
    Dzięki W0jtek92 za odpowiedź :)

Na razie 2+1, ale docelowo 2+2

Powoli zagłębiam temat i może jednak skusić się na jeden z tych kotłów:
    VICTRIX TERA
    VICTRIX EXA ERP
    VICTRIX TT ERP

Który lepszy?

Do tego jakiś zasobnik ze stali nierdzewnej około 200 litrów.
  • Poziom 24  
    Na 4 osoby zasobnik ACV 130 lub 160 litrów spokojnie wystarczy (proponuję Smart lub Smart Green).
    Do tego kocioł ACV/Thermagen.
  • Poziom 37  
    Witam. Ja stawiałbym na immergas exa oraz zasobnik 125 L który w zestawach posiada immergas z tym że nie jest nierdzewny. Jeśli chodzi o zasobniki nierdzewne to ACV posiada dobre produkty, lecz czy nierdzewka jest Ci potrzebny? W emaliowanych masz anodę magnezową bądź tytanową i sprawa załatwiona. Może pomyśl nad kotłem immergas zeus 25 z wbudowanym 55 litrowym zasobnikiem cwu. Od nalania do niego zimnej wody z sieci (7 stopni celsjusza) do nagrzania jej by miała temperaturę 50 stopni celsjusza to dosłownie 30 minut z zegarkiem w ręku bo ostatnio montowałem ten kocioł i tyle to trwało, nie tracisz miejsca na zasobnik a kocioł bez problemu wydoli.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Wbudowany mały Zasobnik odpada. Dwie łazienki, wanna prysznic po prostu na samych przepływach już nie wyrobi.
    Sam już nie wiem który kocioł brać...

Hercukes zabija ceną, więc już odpadł.

Na polu walki aktualnie zostały dwa:
    Junkers ZSB 24-5C lub Immergas Vitrix EXA.

Zasobnik 140 lub 160 litrów oczywiście zwykły, bo nierdzewka cena wysoka...
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Witam. Ja osobiście polecam markę immergas z uwagi na to że dużo ich montuje i serwisuje. W serwisie w miare tanie z uwagi na niezbyt wysokie ceny części, model exa sprawdzony oraz mało awaryjny, jeśli chodzi o junkersa nie mam wiedzy na temat kotłów więc się nie wypowiadam, termy gazowe mają bardzo dobre lecz części przesadnio drogie lecz to tylko moja osobista opinia. Jeśli chodzi o zasobnik to może zerknij na ofertę marki galmet lub kospel, ten drugi droższy ale mocny i dobrze wykonany, nie do zdarcia bym powiedział.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Witam. No taki zestaw jest bardzo dobrze dobrany. Sterownik car v2 dużo ułatwia z uwagi na to że cała obsługa panelu kotła jest nim sterowana. Czujnik pogodowy to bardzo dobre rozwiązanie a szczególnie w przypadku ogrzewania podłogowego, pozwala oszczędzać na gazie oraz za jego sprawą kocioł sam wybiera odpowiednią temperaturę grzania względem potrzeb.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Martwi mnie tylko w tym EXA minimalna moc, która wynosi, aż 5,7 kW :(
    Dużo osób mi mówi, abym brał Junkersa, ale nie 24kW, a 14kW i to w zupełności wystarczy...

I weź bądź tu mądry!