Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Sharp LC-60LE740E - Tylko miga dioda

28 Paź 2019 15:41 567 11
  • Poziom 24  
    Witam.
    LCD Sharp LC-60LE740E
    main: QPWBXF733WJN2
    zasilacz: DPS-162KP B
    matryca: LK600D3GV0AE
    Jedyna reakcja TV to ciągłe miganie diody na TV z częstotliwością około 2 Hz.
    Z zasilacza wychodzi tylko 5V. Nie pojawią się sygnał włączenia zasilacza. Po podaniu stanu wysokiego zasilacz startuje, pojawia się 13,2V. 12V brak, ale stabilizator Q7120 dobry bo jak odepnę jego sterowanie to pojawia się 12V. Pojawia się również napięcie do układu inwertera do LEDów w matrycy - rzędu kilkudziesięciu V.
    Stawiam na maina. Czy ktoś potwierdzi? Z tymi Sharpami nie miałem jeszcze do czynienia - żadko trafiają do serwisu.
    Podawałem napięcie na diody w podświetleniu z testera, są 4 pary przewodów do podświetlenia. Podświetlenie świeci, w 3 gałęziach mam 91V, w czwartej 94V.
    Próbowałem włączyć TV trzymając Vol- i prog-, gdyby TV "nazbierał" błędów podświetenia - nic to nie zmienia.
    Co jeszcze sprawdzić/zmierzyć przed zamówieniem płyty głównej?
  • TestoTesto
  • TestoTesto
  • Poziom 24  
    Co do tego migania to się może niejasno wyraziłem, dioda na TV mignie krótko co około 2 sekundy. Originalny pilot nie działa i nie idzie go naprawić, klientowi przestał działać i kilka miesięcy wyłączał TV na klawiaturze. Nie wiem czy przypadkiem w pilocie nie zostały odwrotnie włożone baterie.
    Zgrałem na pendrive soft powyżej, próbuję pilotem z innego Sharpa ( nie mam pewności czy powinien działać na ten TV ) OK i włączyć TV z włóżonym pendrivem, bez efektu.
    Płytę główną znalazłem, najprawdopodobniej jeszcze ją dziś zamówię.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Kupię płytę do Sharp LC-40LE830E Oznaczenia na płycie: QPWBXF733WJN2 F733WE51 LE830

To z opcji Szukaj

Poczytaj Link. inne uszkodzenie ale opisano zachowanie zasilacza, masz SM i opis DC-DC na main

matryca LK600D3GVOAE
    * T-con- RUNTK 4910TP CPWBX KF778 V1.00
    podświetlenia driver BD9285Fx 4

Na tej samej pcb/main jest lc-60le635

:idea: jak miga: długi-Krótki (też 2x) to problem w LED
    Tam zazwyzcaj padał zasilacz lub driver podswietlenie (mało kiedy linijki LED)

p.s
    Gdzieś na forum było jak zdjąc zabezpieczenie z drivera LED
  • Poziom 24  
    Tylko że u mnie jak pisałem w ogóle nie pojawi się sygnał załączający przetwornicę. Gdy go podam z zewnątrz to przetwornica rusza. Tcon raczej odpada bo skoro ma zasilanie 12V, a ja mam tylko 5V z czuwania, to nie ma co zasilić logiki - musi najpierw ruszyć przetwornica główna. Podświetlenie świeci po podaniu zasilania z zewnętrznego testera, więc też raczej OK. Na main nie będę raczej szukał nic, bo szansa na znalezienie czegoś jest mała, czasu to pochłonie dużo a klient czeka i dodatkowo w kolejce na naprawę kilka sprzętów. Więc zamawiam main.
  • Poziom 16  
    Be careful, if the error still exists, you can only turn on the tv 5 times before the error buffer blocks the tv.

• Poziom 28  
    W serwisowym się nie uruchamia ??
  • Poziom 24  
    Wymiana płyty głównej przywraca sprawność TV.
    Dziękuję.
  • Poziom 24  
    No cóż, TV wrócił na warsztat.
    Wytłumaczenie wszystkiego po kolei trochę zajmie, więc w następnym zdaniu opiszę o co proszę - dalej będzie "wypracowanie" - kto nie jest zainteresowany może sobie darować.

Proszę o pomoc w skasowaniu bufora błędów podświetlenia w tym TV.

A teraz po kolei. Wcześniej nie chciałem zanudzać szczegółami, a szkoda, bo pewnie ktoś by mnie "ustawił do pionu" tutaj, a tak mam reklamację.
    TV miał problem z podświetleniem, stąd po podłączeniu testera diod podświetlenia jedna z gałęzi diod miała inne napięcie ( pisałem o tym w pierszym poście ). Teraz ta gałąź przestała w ogóle świecić i TV widocznie znów nazbierał błędów. Ale po kolei. Gdy dostałem maina z telewizorki.pl TV zaczął działać, ale nie działała klawitura lokalna i pilot. Pilot wcześniej już przestał działać u klienta i klient myślał że psuje mu się TV. Próbowałem go naprawić - ale bezskutecznie. Spradziłem i naprawiłem klawiaturę lokalną - według pomiarów nie działała dobrze. Okazało się jednak, że na zakupionej płycie głównej były wyrwane 2 elementy SMD akurat koło gniazda klawiatury i IR. Po przełożeniu tych wyrwanych SMD ze starej płyty zaczęła działać klawiatura lokalna, załatwiłem pilota i wszystko zaczęło ładnie działać. Ale okazało się że na obrazie na dole po lewej stronie jest ciemniejszy obraz - problem z podświetleniem. Jednak poza tym TV działał dobrze, więc ze względu na wielkość matrycy ( 60 '' ) nie "paliłem się " do naprawy podświetlenia. I tu zrobiłem błąd, bo to w końcu jest Sharp - zbiera błędy. No i ta uszkodzona gałąź przestała w ogóle świecić - sprawdziłem to teraz testerem. Problemy z wejściem w tryb serwisowy na początku naprawy były prawdopodobnie spowodowane źle działającą klawiaturą lokalną. Teraz kiedy działa poprawnie po naciśnieciu klawiszy vol- i input i włożeniu do sieci, zapala się i świeci dioda na panelu przednim TV, po kilku sekundach podświetlenie wystartuje na sekundę i zgaśnie. W tym momencie TV znów zaczyna błyskać diodą na panelu przednim. Matrycy nie rozbierałem na razie, w miejsce uszkodzonej gałęci LED podłączam na zewnątrz paski LED dobrane tak, żeby napięcie pracy diod było takie samo jak pozostałych gałęzi - TV nadal tylko zaświeci króciutko i wyłącza się - miga dioda na panelu.
    Zatem podsumowując - zawaliłem totalnie, ale proszę jednak o pomoc w "odblokowaniu" płyty głównej. Gdy mi się to uda będę się martwił uszkodzonym podświetleniem. Acha - klient zarzekał się że na obrazie nie było przyciemnienia, uznałem że problem mógł nastąpić na skutek przewożenia tak dużego TV. Myliłem się. Usterka podświetlenia musiała być przyczyną wszystkich problemów. Tylko dlaczego mi ten TV działał z przyciemnionym obrazem w jednym miejscu - dlaczego nie nazbierał od razu błędów? Próbowałem go 2 dni, wielokrotnie włączając. Przy tej naprawie nałożyło się tyle problemów, że ten TV długo zostanie mi w pamięci. Jeśli coś niejasno opisałem to przepraszam - chętnie wyjaśnie.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Miałem podobny problem z uszkodzonym podświetleniem tylko w 40 , błędy skasowałem na programatorze układ eeprom. Jak dobrze pamiętam to zostawało 5 WŁ na pomiar i układ znowu do kasacji.
  • Poziom 16  
    Does MB have 24c02, IC 2005?
    I tried to warn you.
  • Poziom 24  
    Dokładnie, jeszcze w sobotę do tego doszedłem. Wystarczy skasować pamięć IC2005 - 24C02.
    No i teraz trzeba się jeszcze zmierzyć z podświetleniem.