Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Piekarnik Amica IN 511 B pro - zablokowane drzwi

MsSylvana 28 Oct 2019 16:10 1014 2
 • #1
  MsSylvana
  Level 2  
  Dziecko przechodząc obok kuchenki przekręciło pokrętło i włączyła się pyrioliza. Próbował wyłączyć kuchenkę, ale ta nie reagowała, więc otworzył drzwiczki. Ostatecznie rozłączył kuchenkę od prądu. Pyrioliza się wyłączyła, jednakże nie działają teraz programatory, a drzwi nie domykają się, gdyż wystaje z kuchenki taki metalowy bolec. Na wyświetlaczu oprócz godziny świeci się cały czas 01:30. Błagam pomocy, bo już nie mam pojęcia jak to naprawić.
 • #2
  marogu
  Level 1  
  Dzień dobry.
  Udało się rozwiązać problem?
  Bo u mnie identyczna sytuacja- dziecko bawiło się pokrętłami piekarnika, włączyła się pyroliza. Mąż otworzył szybko drzwi piekarnika i ustawił pokrętła na zero ale wystaje bolec, który uniemożliwia zamknięcie piekarnika. Odłączenie piekarnika od prądu nie powoduje jego resetu- godzina się nie resetuje.
 • #3
  MsSylvana
  Level 2  
  Dzień dobry.
  W sumie to musiał przyjechać serwisant , bo infolinia nie udźwignęła tematu. Z tego co pamiętam trzeba odkręcić wierzchnią pokrywę piekarnika i po prawej stronie jest taki bolec , który przycisnął wkrętakiem i blokada puściła. Oczywiście wszystko bez dostępu do zasilania . Po zwolnieniu blokady trzeba włączyć ponownie prąd , żeby zresetować wyświetlacz. Niby takie proste , a koszt ok 150 zł za 5 minut roboty. Jeszcze prościej by było jakby człowiek używał blokady , która jest w tych piekarniach , a jej włączenie zajmuje sekundę i daje pewność, że żadne pokrętło wtedy nie ma prawa zadziałać. Ale co poradzić