Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzrost wartości ST w trzecim kwartale umożliwia zakup Norstela

ghost666 28 Paź 2019 17:18 279 0
 • Wzrost wartości ST w trzecim kwartale umożliwia zakup Norstela
  STMicroelectronics podało wyniki finansowe za III kwartał tego roku. Firma odnotowała wzrost 17,5% w stosunku do poprzedniego kwartału, napędzany głównie przez sektor obrazowania, analogowy, dyskretnych elementów mocy i układów MEMS. Prezes i dyrektor generalny firmy, Jean-Marc Chery potwierdził również, że firma dokona przejęcia pozostałych 45% udziałów w spółce Norstel w czwartym kwartale za około 60 milionów dolarów.

  Chery powiedział, że spodziewa się silnego wzrostu w drugiej połowie roku w porównaniu z pierwszą połową, co przyniesie całkowity roczny przychód w wysokości 9,48 miliarda dolarów. Wzrost w trzecim kwartale był napędzany przez wyspecjalizowane czujniki obrazowania, produkty analogowe specyficzne dla aplikacji, bezpieczne i uniwersalne mikrokontrolery, produkty RF do modułów front-end, MOSFET-y z węglika krzemu i cyfrowe systemy dla motoryzacji.

  Jeśli jednak chodzi o wzrost w branży motoryzacyjnej, Chery skomentował: "To, co widzimy dzisiaj, to fakt, że branża motoryzacyjna, ściśle powiązana z rejestracjami nowych aut, odzyskuje tempo wolniej”. Podczas gdy firma odnotowuje poprawę trendów w rezerwacji układów na całym świecie w sektorze silników spalinowych w motoryzacji, nie ma pewności, jak przełoży się to na półprzewodnikowy łańcuch dostaw. "Nastąpi transformacja popytu na półprzewodniki, ale trudno to ocenić" - skomentował.

  Węglik krzemu nadal stanowi kluczową strategiczną część działalności ST, ponieważ wygrywa w projektowaniu tranzystorów MOSFET i diod w zastosowaniach takich jak ładowanie akumulatorów i przetwarzanie DC-DC; firma dostarczy wysokowydajne urządzenia SiC do Renault-Nissan-Mitsubishi do zaawansowanych pokładowych ładowarek. Ponadto, jak dodaje Chery: "Z sukcesem zakończyliśmy ocenę działalności producenta substratów węglikowych Norstel. Dlatego zdecydowaliśmy się skorzystać z naszej opcji zakupu pozostałych 45% udziałów w tej spółce. Oczekujemy, że sfinalizujemy tę akwizycję w czwartym kwartale. Częścią naszego planu jest uruchomienie wewnętrznej zdolności produkcyjnej podłóż w celu wspierania programów naszych klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej od 2021 roku".

  Chery chciał również podkreślić szeroki zakres oferty ST w sektorze elektryfikacji samochodów - dotyczy to nie tylko układu napędowego. "W ciągu ostatniego kwartału wygraliśmy projekt z głównym producentem pojazdów elektrycznych - nasze 32-bitowe mikrokontrolery samochodowe będą w sercu adapterów do ładowania pojazdów elektrycznych". Ponadto firma wygrała również projekt dla mikrokontrolerów samochodowych w niezależnej bramce; znajduje się w centralnym węźle komunikacyjnym w pojeździe, umożliwiając komunikację między domenami i realizację połączonych usług.

  W dziedzinie elektroniki osobistej ST wygrał projekty ze swoim portfolio czujników czasu lotu, światła otoczenia, ruchu i ciśnienia. W przypadku urządzeń 5G ST ma ogromne sukcesy w projektowaniu układów ASIC cyfrowych i mieszanych w projektach RF-SOI do stosowania w smartfonach 5G. Ponadto firma odniosła również zwycięstwo projektowe dzięki najnowszej generacji układów scalonych GNSS (Global Navigation Satellite System) od „ważnego” dostawcy globalnego dostępu do Internetu (ST nie podało o kogo chodzi).

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1335226

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9464 postów o ocenie 7217, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Computer Controls