Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera na podczerwień która nagrywa w nocy

28 Paź 2019 17:40 117 4
  • Poziom 3  
    Witamy wszystkich w ostatnim czasie zacząłem się interesować nagrywaniem i potrzebował bym kamery tej ze słynnym zielonym światłem by móc nagrywać w kąpletnej ciemności na podczerwień lecz mam problem bo przeszukując internet nie znalazłem takie kamery bynajmiej nie znalazłem odpowiedniej bo jakieś, które nagrywają w 360p mnie nie interesują albo od monitoringu potrzebuje normalnej kamery kompaktowej i jeżeli ktoś wie zna jakieś modele prosiłbym o pomoc.

Coś się nie da dodać do odpowiedniego działu więc proszę o przeniesienie Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    "Zielone światło" to podczerwień, a zielony kolor to po prostu interpretacja kamery :) Rok temu przerobiłem kamerę z biedronkowych gogli narciarskich, nagrywa mi 1080p30, po dołożeniu oświetlacza z kamery CCTV również w całkowitej ciemności. Natomiast nie spotkałem współczesnej kamery z funkcją noktowizora jak słynne kamery Sony za czasów Hi8 / Digital8 / MiniDV.

BTW - można się pokusić o modyfikację aparatu fotograficznego, wystarczy usunąć filtr IR (jeżeli konstrukcja optyki na to pozwala), ale oświetlenie sceny podczerwienią już trzeba wykonać we własnym zakresie. Przy okazji zyskujemy możliwość wykonywania ciekawych zdjęć za dnia (dodając filtr blokujący światło widzialne, a przepuszczający podczerwień).
  • Poziom 3  
    No rozumiem ale no chciałem się zapytać o taką kamerę nie musi być teraźniejsza wystarczy że będzie dobrze nagrywać w dobrej jakości i nie jakieś 10 klatek tylko chociaż te 1080p/30 chociaż lepiej jakby 60 klatek i mogą być starszego typu tylko żeby po prostu jakość byka dobra a nie jak z mikrofalówki.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Rzuć hasło w googlu "kamera noktowizyjna" lub "night vision camera" i zasypie cię linkami.
  • Poziom 3  
    Nie prawda nie zasypie mnie niczym o co mi chodzi nie chcę żadnych foto pułapek żadnych kamer do monitoringu ani żadnych poradników jak zrobić taką kamerę chcę zwykłą kamerę z możliwością nagrywania tego typu najlepiej nazwę markę typ