Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pulpit zdalny dla użytkownika domeny

28 Paź 2019 18:29 264 12
  • Poziom 20  
    Cześć, mam problem z dodaniem prawa dla użytkownika do pulpitu zdalnego.
    Dodałem zasadę konf.komp/ust.sys/ust.zab/zas.lok/przypisywanie praw użytkownikom -> zezwalaj na logowanie za pomocą usługi pulpitu zdalnego - dodałem tu użytkownika.

W ustawieniach pulpitu zdalnego wybrałem konto aby mogło się łączyć.

Dodałem użytkownika do grupy remote desktop users.

Nic to nie daje, przy próbie logowania rdp, pojawia się ekran logowania z komunikatem:
    Cytat:
    Aby zalogować się zdalnie, musisz mieć prawo do logowania się za pośrednictwem usług pulpitu zdalnego.
    Członkowie grupy Administratorzy mają domyślnie to prawo. Jeśli należysz do grupy bez takiego prawa lub jeśli to prawo zostało usunięte z grupy Administratorzy, musi ono zostać Ci udzielone ręcznie.

Windows serwer 2019 essensial.
    Gdy dodam użytkownika do grupy Administratorzy domeny, wtedy mogę się logować zdalnie, ale nie rozwiązuje to problemu.
    Pulpit zdalny dla użytkownika domeny
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    A masz uruchomioną i zalicencjonowaną rolę Remote Desktop Services?
  • Poziom 20  
    Hej, właśnie poczytałem o tym. Myślałem że essensial ma wbudowane licencje cal. Ale nie RDS cal, co więcej z tego co wyczytałem to nawet jak kupie licencje i zainstaluje to mogę używać maksymalnie 2 pulpitów zdalnych na raz....
    Muszę to jakoś inaczej zrealizować...

Dodano po 11 [godziny] 24 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie, czy jak chce dać dostęp 5 użytkownikom ale tylko 1 Połączenie w tym samym czasie to muszę kupić 1 Rds cal czy 5 rds cal?
  • Pomocny post
    Pawel1924 napisał:
    chce dać dostęp 5 użytkownikom ale tylko 1 Połączenie w tym samym czasie to muszę kupić 1 Rds cal czy 5 rds cal?

Tu nie ma czegoś takiego, jak ilość jednoczesnych połączeń. 5-ciu użytkowników = 5 RDS CAL.
  • Poziom 20  
    Ale jak kupię te Rds call dla użytkowników to będą mogli pracować razem w tym samym czasie czy nadal tylko 2 połączenia jednoczesne obowiązują w essensialu?
  • Pomocny post
    Ha, moment... Faktycznie w edycji Essentials RDS jest bezużyteczny. Potrzebujesz co najmniej wersji Standard.
  • Poziom 20  
    Czyli jedyna opcja na razie to dac użytkownikowi konto admina... bo dla 2 kont administracyjnych działa rdp
    Bez sensu.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Nawet to nie do końca będzie właściwe, bo wg zapisów licencyjnych te 2 sesje RDP bez wymaganych CAL-i są "wyłącznie do celów administracyjnych" i "wyłącznie w celu zapewnienia wsparcia technicznego dla produktu", a użytkowanie aplikacji na serwerze przez zwykłego usera pod takie działanie raczej nie podlega..
  • Poziom 20  
    Mi by wystarczyły 2 połączenia. Tylko kont z ograniczeniami.
    Dziwne że ta wersja nie obsługuje rdp bo mogę doinstalować usługę Rds licensing i przy konfiguracji chce żebym podał nr licencji cal.
    Tylko nie kupuje bo mówicie że nic to nie da....
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pawel1924 napisał:
    mogę doinstalować usługę Rds licensing i przy konfiguracji chce żebym podał nr licencji cal.
    Tak, ale "Tylko usługa RD Gateway Services jest zainstalowana i skonfigurowana, inne usługi zdalnego pulpitu (w tym host sesji RD) nie są obsługiwane."