Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nc+ - NC+ brak kanałów polsatu

28 Oct 2019 19:32 1338 17
 • Level 9  
  Witam.

  Panowie mam pytanko co może być przyczyną że nie odbiera mi kanałów polsatu ?

  Wszystkie kanały z grupy TVN śmigają aż miło nic nie przerywa natomiast na kanałach z grupy polsat obraz skacze lub w ogóle nie odbiera
  platforma NC+.

  Na kanałach TVN

  Siła sygnału 100 %
  Jakość 51-55 %

  Na kanałach Polsatu

  Siła sygnału 100 %
  Jakość 50 % - ale co chwile są zaniki do 0 siły i jakości co kilka sek.

  Wzywałem już dwóch fachowców do ustawienia anten i załamują ręce twierdzą że antena jest idealnie ustawiona sygnał na miernikach mają a kanałów polsatu dalej nie ma.

  Zamontowana nowa antena 80 Corab + konwerter twin Corab.
  ( na poprzedniej antenie siła była 100 % jakość max 30

  Odległość od anteny do dekodera 10 m kabel nowy.

  Proszę was o pomoc co mogę jeszcze sam zdziałać trzeci raz wydawać 80 zł i usłyszeć że jest ok a kanałów dalej nie ma to lekki bez sens.

  Pozdrawiam
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 37  
  Możliwości są dwie: uszkodzony dekoder albo konwerter.
 • Level 21  
  koniu200 wrote:
  kabel nowy.

  Nie świadczy, że dobry.
  koniu200 wrote:
  trzeci raz wydawać 80 zł

  Płaci się za wykonaną usługę. Jak paproków wzywasz, to masz efekty.
  koniu200 wrote:
  co mogę jeszcze sam zdziałać

  Dekoder pod pachę i do punktu NC, albo jak tam ich teraz zwą.
 • Network and Internet specialist
  Masz jakość sygnału na granicy odbioru. Fachowcy podali ci parametry sygnału pomierzonego przez nich na problematycznych transponderach - poziom, MER, BER? BER i MER wszystko by powiedziały. Bo powinni ci podać, abyś wiedział, na czym stoisz i miał prostą drogę w serwisie. A załamywać ręce to mogą za swoją, a nie twoją kasę.
 • Level 9  
  Dziś rano tak wygląda sytuacja na polsacie jak na filmiku :


  Link
 • Network and Internet specialist
  Ponieważ dekoder jest jednym z podejrzanych w tej sprawie, jego wskazań nie można traktować jako reprezentatywnych. Jednakże, jeśli w ogóle już coś pokazuje (a nie 1.0E-9), to BER nie jest za dobry. Poza tym, najgorsze są te chwilowe zaniki. Wygląda mi to całkiem całkiem tak, jakby podawany sygnał na dekoder był zbyt duży.

  Biorąc pod uwagę dodatkowo opinię instalatorów o sygnale z anteny to też wskazałbym dekoder za głównego podejrzanego w tej sytuacji.

  Pora więc na weryfikację dekodera - musisz udać się z nim do serwisu. W razie czego pokaż im ten filmik i powiedz, że miałeś już dwu instalatorów.
 • Level 43  
  Skoro tylko Polsatu (wszystkie czy tylko Polsat?) tzn. transponder 11158. A jak tak to może być wina konwertera. Miałem przypadek gdzie winny był konwerter a nie odbierało tylko TVP1.
 • Level 38  
  Jaki dekoder? Jeżeli WiFi Premiumbox, to jakość 55-56% jest całkiem dobra. U ciebie w momencie zakłóceń do 0 spada nie tylko jakość, ale także poziom sygnału. Przyczyn może być kilka. Instalację weryfikujesz na sprawdzonym sprawnym dekoderze, a dekoder na innej, sprawnej instalacji.
 • Level 9  
  Dzięki za odpowiedzi dziś będę miał od znajomych dekodery z NC+ i Cyfrowego polsatu sprawdzę i dam znać co i jak.
 • Level 9  
  Na każdym dekoderze to samo tak jak na cp i nc plus. ncplus twierdzi że są zakłócenia w mojej okolicy i nic nie poradzą na to. Jutro będę przekładać antene troszkę w inne miejsce podczas regulacji przez przypadek zauważyłem ze jak zasłonie ręką kawałek anteny ( tak jak na obrazku ) to kanały poslatu chodzą bez problemu.

  nc+ - NC+ brak kanałów polsatu
 • Level 43  
  Zasłaniasz czy łapiesz? Jak łapiesz i lekko ruszasz to może być np. zniekształcona czasza ale również złe ustawienie, skierowanie konwertera.
 • Level 37  
  @LeDy przy Twoim poziomie nie powinieneś takich porad udzielać. Widziałeś film?
  @koniu200 rozejrzyj się dookoła anteny, czy nie ma w pobliżu jakichś podejrzanych anten, nadajników itp, itd. Możesz też zasłonić antenę własnym ciałem z jednego boku, potem z drugiego. Raz, ale to dosłownie raz miałem taki przypadek, że czujka alarmowa mikrofalowa oślepiała konwerter. Trzeba było podnieść antenę powyżej wiązki czujki.
 • Level 9  
  Jedyna antena która jest podejrzana to ta na zdjęciu reszta anten to samo naziemna i sat. nc+ - NC+ brak kanałów polsatu
 • Level 37  
  Próbowałeś zasłaniać własnym ciałem? Widzę, że to jakiś blok. Pytałeś sąsiadów, czy mają podobne problemy?
 • Level 9  
  antenę jak zasłonie własną ręką w zaznaczonym miejscu to polsat działa. Byłem u paru sąsiadów i nie mają żadnych problemów.
 • Level 37  
  Zasłaniasz, czy łapiesz? Złapanie anteny nie może mieć żadnego znaczenia. Albo zasłaniasz zakłócający sygnał, albo przerywa konwerter. Kabel jest dobrze zarobiony? To zanikanie ma powtarzalny czas, czy przypadkowo?
 • Level 43  
  andpol 33 wrote:
  @LeDy przy Twoim poziomie nie powinieneś takich porad udzielać. Widziałeś film?.

  Więc się ucz a nie kwestionujesz! :D Między mną a tobą jest taka różnica, że ty myślisz, że takim malutkim fragmentem zasłania zakłócenia a ja, że złapał, lekko odgiął, dogiął i ma odbiór.
  Do autora. Dotykasz czaszy czy na odległość zasłaniasz? Gdzie stoisz jak zasłaniasz, może zobacz z innej strony czy zasłanianie da taki sam efekt.
 • Level 37  
  LeDy wrote:
  Zasłaniasz czy łapiesz? Jak łapiesz i lekko ruszasz to może być np. zniekształcona czasza ale również złe ustawienie, skierowanie konwertera.

  To Ci napiszę dosadnie. Głupoty wypisujesz. Co ma zniekształcona czasza, czy złe ustawienie konwertera do gwałtownych samoczynnych zaników sygnału. Jakość 56% na wifi premium to dobra jakość. Obejrzyj film a potem pisz. Naprawdę masz taką wiedzę, czy piszesz dla samego pisania?

  Dodano po 5 [minuty]:

  LeDy wrote:
  myślisz, że takim malutkim fragmentem zasłania zakłócenia

  Nie takim malutkim fragmentem, tylko własnym ciałem. I nie myśl co ja myślę...