Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA4580A510 - Silne iskrzenie w silniku przy obrotach w jedną stronę

28 Paź 2019 20:46 294 11
  • Poziom 3  
    Mam problem z tą pralką, podczas każdego prania kiedy bęben kręcił w prawą stronę to słyszałem trzaski z pod pralki, ściągnąłem dolną pokrywę z przodu żeby zobaczyć co się dzieje i zauważyłem silne iskrzenie w silniku.
    Kiedy kręci bębnem w prawą stronę to tak mocno iskrzy że aż jest jasno pod pralką, kiedy kręci w lewą stronę to nie ma najmniejszego iskrzenia.
    Co mogło się zepsuć i czy da się to naprawić?
    Czy trzeba zmieniać silnik?
  • Specjalista AGD
    Na początku zweryfikuj stan szczotek! Mogą się kończyć lub któraś utkwiła (przyblokowała się) w szczotkotrzymaczu. Radzę nie używać pralki w takim stanie.
  • Poziom 3  
    Zanim sprawdzę to musiałbym wymontować silnik
    Czy da się wymontować silnik bez rozbierania całej pralki i wymontowywania zbiornika?
  • Specjalista AGD
    amq0 napisał:
    Zanim sprawdzę to musiałbym wymontować silnik
    Nie potrzeba. Szczotki odkręca się bez wyciągania silnika.
  • Poziom 3  
    Szczotki wyglądają tak jakby były w dobrym stanie
    Moim zdaniem jakby się kończyły albo były przyblokowane to iskrzyłoby niezależnie od kierunku obrotów.
    Amica PA4580A510 - Silne iskrzenie w silniku przy obrotach w jedną stronę
  • Specjalista AGD
    Jeśli to nie szczotki to sprawa jasna... Przebicie na komutatorze i silnik na złom.
  • Poziom 3  
    To wygląda na to że silnik do wymiany.
    Czy da się go wymontować bez rozbierania całej pralki i wymontowywania zbiornika?
  • Specjalista AGD
    amq0 napisał:
    To wygląda na to że silnik do wymiany.
    Czy da się go wymontować bez rozbierania całej pralki i wymontowywania zbiornika?

Pewnie że się da wymontować. Odkręcasz górny blat pralki i płaskim śrubokrętem zsuwasz pasek z koła. Dolną wnęką wyciągasz pasek, odpinasz wtyczkę silnika, wykręcasz śruby mocujące silnik i silnik masz w rękach.
  • Poziom 3  
    Ale do zamontowania nowego silnika to już trzeba będzie wymontować zbiornik, czy są radę bez wymontowania zbiornika zamontować nowy silnik i założyć pasek?
  • Specjalista AGD
    amq0 napisał:
    Ale do zamontowania nowego silnika to już trzeba będzie wymontować zbiornik, czy są radę bez wymontowania zbiornika zamontować nowy silnik i założyć pasek?

W tej landarze wymiana silnika i założenie paska trwa max. pięć minut. Żadnego zbiornika nie demontujesz.
    - demontaż frontu serwisowego
    - odkręcenie dwóch wkrętów fi osiem, trzymających silnik, wyjęcie silnika "do siebie"
    - włożenie silnika na kołki ustalające i przykręcenie go wkrętami
    - demontaż blatu i założenie paska napędowego od tyłu, począwszy od koła pasowego silnika

Finito.

Ciekawe, kto by bił rekordy... :)
    Mnie się udało w dwie osoby przełożyć zbiornik do Indesita w dwanaście minut :)
    Ale to inna bajka...
  • Poziom 3  
    Tylko że z tyłu chyba nie ma ściąganej pokrywy więc ciężko będzie załozyć pasek po zamontowaniu nowego silnika