Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler elektryczny Ariston

Natalka112 28 Oct 2019 21:16 342 4
    Natalka112
    Level 3  
    Witam. Posiadam bojler elektryczny Ariston i mam pytanie. Jeżeli bojler jest cały czas podłączony do prądu i pracuje cały czas to czy ewentualnie mogę odłączyć go z prądu w każdej chwili nie zakrecajac zaworu wodnego? Czy bojler się wtedy nie zapowietrzy lub coś innego się z nim nie stanie? Chodzi mi o to czy porostu mogę odkręcić wodę jak bojler nie jest podłączony do gniazdka?
    stanislaw1954
    Level 43  
    Możesz to spokojnie zrobić. Dlaczego się ma zapowietrzyć? Odkręcając wode, gdy bojler jest wyłączony tylko go wystudzasz, tzn. jak była w nim ciepła woda, pobierając ją robi się chłodniejsza, bo nie jest ogrzewana.
    clubber84
    Level 26  
    Jak mniemam, bojler kupiony w Castoramie lub innym markecie budowlanym, bez wyłącznika w regulatorze?
    Odłączenie go z gniazdka nie spowoduje żadnych problemów, czy to z zaworami czy z ciśnieniem, więc jak wspomniał przedmówca, kiedy woda się już nagrzeje można spokojnie wyjąć wtyczkę z gniazdka i używać ciepłej wody. Jednakże, kiedy woda w bojlerze się już wychłodzi, to po ponownym podłączeniu do gniazdka będzie długo grzał wodę, a gdy będzie podłączony cały czas, to tylko będzie dogrzewał wodę, zachowując komfort mycia użytkowników.
    Natalka112
    Level 3  
    Bojler był w mieszkaniu zanim się wprowadziłam, więc nie wiem skąd jest :p
    clubber84
    Level 26  
    Wszystko zależy od komfortu mycia. Jeśli nie potrzebujesz dużej ilości ciepłej wody na raz, to możesz wyjąć wtyczkę z gniazdka. Jeśli ciepła woda ma być cały czas, to lepiej zostaw bojler podłączony, żeby mógł dogrzewać wodę co jakiś czas.