Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co po technikum mechatronicznym?

28 Paź 2019 21:40 180 6
  • Poziom 3  
    Cześć jestem w 1 klasie TMT i myślę co po tej szkole mam robić czy szukać pracy czy robić jakieś kursy? Bo jeśli chodzi o studia to nie bardzo ponieważ nie chce mi się przez to przechodzić i stawiam na doswiadczenie. Piszcie jak najwięcej propozycji to sobie podyskutujemy ;)
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 35  
    Czyli masz około 15-16 lat i już się zastanawiasz nad dalszym kierunkiem? Po co, przez następne 2 lata wszystko Ci się zdąży odmienić i odwidzieć.
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 16  
    Praca w zawodzie lub pokrewnym lub dalsze kształcenie na studiach kierunkowych związanych z profilem technikum lub pokrewnych. Na teraz jedynie takie odpowiedzi możesz uzyskać.
    Wszystko zależy od ciebie - nigdy nie wiesz, czy w miarę toku nauki kierunek wyda ci się mało interesujący czy załapiesz bakcyla i pójdziesz ciągnąć to i rozwijać się na studiach.
  • Poziom 3  
    Ture11 napisał:
    Czyli masz około 15-16 lat i już się zastanawiasz nad dalszym kierunkiem? Po co, przez następne 2 lata wszystko Ci się zdąży odmienić i odwidzieć.

Nie sądzę bo właśnie złapałem tego bakcyla i podoba mi się to co robię na praktykach i wierzę że ten kierunek jest dla mnie przyszłością (to jest najciekawszy kierunek w pobliżu i nie chciałbym go zmieniać

Dodano po 2 [minuty]:

clubber84 napisał:
    Praca w zawodzie lub pokrewnym lub dalsze kształcenie na studiach kierunkowych związanych z profilem technikum lub pokrewnych. Na teraz jedynie takie odpowiedzi możesz uzyskać.
    Wszystko zależy od ciebie - nigdy nie wiesz, czy w miarę toku nauki kierunek wyda ci się mało interesujący czy załapiesz bakcyla i pójdziesz ciągnąć to i rozwijać się na studiach.

Czy twoim zdaniem duże doświadczenie pomoże mi zdobyć fajną i dobrze płatną pracę? (Bez studiów jak narazie może potem się nawrócę)
  • Poziom 16  
    Kocham ps3 napisał:

Czy twoim zdaniem duże doświadczenie pomoże mi zdobyć fajną i dobrze płatną pracę? (Bez studiów jak narazie może potem się nawrócę)

Z twojego opisu wynika, że to jest kształcenie w trybie dziennym, więc budować doświadczenie możesz jedynie w czasie wakacji i to pod warunkiem, że znajdzie się firma, która zechce zatrudnić pracownika młodocianego.
    Ale kiedy już cię zatrudni i będzie to się odbywało w każde wakacje, to po zakończeniu nauki i zdobyciu dyplomu (mimo, że bez studiów) możesz spokojnie przebierać w ofertach na stanowiskach technicznych, związanych pośrednio lub bezpośrednio z wyuczonym zawodem.
    Plusem w takich sytuacjach, czyli kartą przetargową może być też posiadanie uprawnień SEP.
    Jeśli delegacje itp. wyjazdy do klientów nie będą dla ciebie przeszkodą, to z otwartymi rękami będą czekać wszelkiej maści serwisy maszyn, gdzie będziesz mógł "za darmo" zrobić dodatkowe kursy czy uprawnienia.

Ale najpierw zdaj maturę i zdobądź dyplom zawodowy. ;-)
  • Poziom 3  
    clubber84 napisał:
    Kocham ps3 napisał:

Z twojego opisu wynika, że to jest kształcenie w trybie dziennym, więc budować doświadczenie możesz jedynie w czasie wakacji i to pod warunkiem, że znajdzie się firma, która zechce zatrudnić pracownika młodocianego.
    Ale kiedy już cię zatrudni i będzie to się odbywało w każde wakacje, to po zakończeniu nauki i zdobyciu dyplomu (mimo, że bez studiów) możesz spokojnie przebierać w ofertach na stanowiskach technicznych, związanych pośrednio lub bezpośrednio z wyuczonym zawodem.
    Plusem w takich sytuacjach, czyli kartą przetargową może być też posiadanie uprawnień SEP.
    Jeśli delegacje itp. wyjazdy do klientów nie będą dla ciebie przeszkodą, to z otwartymi rękami będą czekać wszelkiej maści serwisy maszyn, gdzie będziesz mógł "za darmo" zrobić dodatkowe kursy czy uprawnienia.

Ale najpierw zdaj maturę i zdobądź dyplom zawodowy. ;-)

Mam zamiar po technikum odrazu pracować żeby mieć jak najwięcej doświadczenia. Pytanie czy sama matura bardzo byłaby potrzebna? (Nie to że się nastawiam odrazu że będę bez matury uczę się właśnie dla matury no i jakoś mi idzie). Chciałbym się jeszcze spytać jak bardzo mi pomogą dodatkowe uprawnienia bądź kursy?
  • Poziom 16  
    Bez matury nie podejdziesz do egzaminu zawodowego.
    A jak zdasz maturę, ale nie uzyskasz dyplomu zawodowego, to tak jakbyś ogólniak (liceum) skończył, więc tak naprawdę nie masz wtedy wyuczonego zawodu.
    Kursy w obecnych czasach to tylko wewnętrzne w danej firmie mają sens.
    Uprawnienia natomiast dostaje się imienne, na zawsze i możesz się nimi posługiwać wszędzie, ale żeby je mieć aktualne trzeba co jakiś czas zdawać egzaminy kwalifikacyjne, bodajże co 5 lat.