Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Yamaha AX-440 / Unitra Aida ADS103 plus Magnat 1002

29 Paź 2019 05:56 192 9
  • Poziom 2  
    Witam posiadam w domu dwa wzmacniacze tak jak w temacie Yamaha AX-440 oraz stara unitre aide ads103 oraz dwie kolumny glosnikowe magnat Magnat Monitor Supreme 1002 nie jest to jakis sprzet marzen, lecz nie o to tutaj chodzi. Producent kolumn podał zakres impedancji 4-8 ohm zas oba wzmacniacze na tylnych sciankach maja podane jedyne 8 ohm czy spokojnie moge te kolumny podlaczyc do ktoregos wzmacniacza czy jednak oba odpadaja? Troszke zaglebilem sie w tematyce i wiem ze 4 nie podlacza sie do 8 ale tutaj jest niby ten zakres 4-8 i w sumie nie wiem.
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam,
    kolumny wg. opisu sa 4ohm.
    Ax-440 moze wspolpracowac z impedancja 4ohm.
    Aida ma koncowke mocy na GML026 one maja w stopniu koncowym BDP285, powinny sobie poradzic z impedancja 4ohm.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dziękuje za pomocna odpowiedz oraz zainteresowanie tematem, przyznam szczerze, iz mam mały sentyment do unitry. Skoro magnaty maja 4omy dziwne,iz producent podał zakres w kolumnach na naklejce z impedancja między 4 a 8 omami wiec wychodzi na to, ze jest to błędna informacja dla potencjalnych nabywców lub specjalny zabieg marketingowy.
  • Poziom 38  
    Witam,
    zapewne marketing "uznal" ze moga wspolpracowac ze wzmacniaczem zarowno 4 i 8 ohm.
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Znalazłem ofertę gdzie jest napisane, że 8Ω.

Wzmacniacz Yamaha AX-440 / Unitra Aida ADS103 plus Magnat 1002

W innych ofertach też było, że 8Ω.
  • Poziom 38  
    Witam,
    co sklep to wlasne dane techniczne, a tego maganta kto produkuje? nie moge nic znalezc, strona producenta ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Najlepiej zmierzyć omomierzem. Co prawda nie mierzy impedancji, ale pomiar będzie zbliżony.
  • Poziom 2  
    Dla przyszłych użytkowników szukających podobnego tematu dodam tylko od siebie, iż w ostateczności pozostałem przy Unitrze Aida ADS103 - po podłączeniu magnatów dźwięk jest o wiele bardziej wyrazisty i przyjazny dla ucha niż w Yamaha AX-440 , która według mnie była po prostu "płaska"dźwiękowo, ciężko było mi uzyskać czystą barwę , jedynie poprzez loudness coś wychodziło, lecz nie jestem zwolennikiem tej funkcji. Mam jeszcze jedno pytanie w tym temacie co do unitry ,mianowicie zakupiłem przejściówkę DIN5 WM545 2X GNIAZDO NM545 UNITRA aby podłaczyć dwa żródła do wzmacniacza z tego względu, iż pod wejściem gramofon miałem jedynie "buczenie." jest to zwara na wyjściu czy po prostu podpinka tylko i wyłącznie na gramofon i np. kompa tam nie podłącze (oczywiście wejście "magnetofon" działa bez zarzutów) ?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam,
    SlaveNoise napisał:
    ... zakupiłem przejściówkę DIN5 WM545 2X GNIAZDO NM545 UNITRA aby podłaczyć dwa żródła do wzmacniacza z tego względu, iż pod wejściem gramofon miałem jedynie "buczenie." jest to zwara na wyjściu czy po prostu podpinka tylko i wyłącznie na gramofon i np. kompa tam nie podłącze (oczywiście wejście "magnetofon" działa bez zarzutów) ?

Wejscie gramofonowe sluzy tylko do podlaczania gramofonu z wkladka magnetyczna, zupelnie inna czylosc i poziomy sygnalow, podlaczajac cokolwiek innego masz przesterowania i zaburzone pasmo.
    Co to jest "zwara na wyjściu czy po prostu podpinka" ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dzięki za konkretne info ! Jeśli chodzi o słowotok wykorzystany powyżej za bardzo nie wiedziałem jak fachowo nazwać poszczególne nazwy, lecz jak widać powyżej zostało to w miarę zrouzmiałe przez Państwa. Pozdrawiam ;)