Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

satel micra - czujka mmd-300

jaszyd 29 Oct 2019 09:21 699 6
Optex
    jaszyd
    Level 10  
    Witam
    Posiadam od roku czasu moduł alarmowy satel micra oparty na czujkach bezprzewodowych (2 x zalania, dymu, 2x ruchu i 1 kontrakton).Wszystko działało do tej pory w porządku. Od tygodnia mam problem z czujką mmd-300. Dostaję sms zgodnie z ustawieniami w module przy braku łączności tzn brak łączności i po 1 s powrót łączności. Tak dzieje się kilka razy na dobę(zazwyczaj w nocy). Nie zmieniałem ustawień centrali, nie zmieniałem położenia czujki. Dla spokoju wymieniłem baterię choć oryginalna wskazywała ponad 3V. Dodam jeszcze że moduł znajduję się małym mieszkaniu i odległość od czujki do modułu wynosi 6 m. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
  • Optex
  • Optex
    jaszyd
    Level 10  
    A czy możliwe jest że uszkodzona została czujka? Podczas rozmowy z konsultantem satela ten stwierdził że musi być uszkodzona(ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć)
    van claude jean damme
    Level 19  
    jaszyd wrote:
    A czy możliwe jest że uszkodzona została czujka?

Tak. Wyślij na serwis. To nie jest kwestia zakłócenia.
    W Micrze filtr obecności fabrycznie ustawiony jest na 1 godzinę (Perfecta 2 godziny).
    Jeżeli w tym czasie moduł nie odbierze transmisji testowej czujki (chyba co 15 minut) to jest wystawiana awaria braku obecności czujki. Raczej niemożliwe jest selektywne zakłócanie tylko tego kontaktronu, podczas gdy inne elementy pracują bez problemu.
    jaszyd wrote:
    Podczas rozmowy z konsultantem satela ten stwierdził że musi być uszkodzona(ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć
    Jak Ci powiem, że w zeszłym tygodniu dokładałem do Perfecty WRL cztery czujki MGD-300 i jedna umarła pół godziny po zamontowaniu, a druga cały czas wysyłała niski poziom baterii (awaria), to uwierzysz?
    karolb863
    Level 8  
    witam, chciałbym tylko zapytać czy wymiana baterii cr123a w czujce mmd-300 wiąże się z ponownym ustawianiem systemu-rejestracją czujek, czy tylko wywoła sabotaż?
    van claude jean damme
    Level 19  
    Tylko sabotaż.
    karolb863
    Level 8  
    dzięki za informację.