Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fałszywe alarmy w ca 10

Artturo 20 Sep 2005 23:23 4376 9
Optex
 • #1
  Artturo
  Level 12  
  witam. Został mi zainstalowany niedawno taki system alarmowy w domku który jest w stanie surowym zamkniętym. Jednak wywołuje on fałszywe alarmy o różnych porach dnia i nocy tzn. mniejwięcej raz na dobę uruchamia się niby bez powodu i z różnych czujników. Co może być powodem.
 • Optex
 • #2
  aleksdm
  Level 14  
  Artturo wrote:
  witam. Został mi zainstalowany niedawno taki system alarmowy w domku który jest w stanie surowym zamkniętym. Jednak wywołuje on fałszywe alarmy o różnych porach dnia i nocy tzn. mniejwięcej raz na dobę uruchamia się niby bez powodu i z różnych czujników. Co może być powodem.


  Po pierwsze, to masz tu link do strony autoryzowanego dystrybutora central SATEL http://www.ramar.com.pl/kontakt.html
  Tam możesz mailem, lub telefonicznie zapytać.

  Po drugie spotkałem kiedyś takie zjawisko w sklepie spożywczym, że uruchamiał się alarm ok. godziny 4 rano.
  Okazało się, że kiedy się zaczynało rozjaśniać, to żyjące w tym sklepie robaczki (prusaki) chowały się w ciemne kąty i szczególnie upodobały sobie wnętrze czujki ;-))). Dopiero uszczelnienie wszystkich czujek wyeliminowało to zjawisko. Sprawdź, może u Ciebie jakiś pająk sobie upodobał mieszkanie w czujce ?

  pzdr
  Alek
 • #3
  kasprzyk
  Electrician specialist
  Witaj

  Jakie wejścia wywołują alarm czy ciągle to samo czy różne???

  Jeżeli jedno i to samo, to wyłącz je lub zamień czujki - da Ci to odpowiedź co jest uszkodzone.

  Z alarmem w domku w stanie surowym, miałem b. przykre doświadczenia, musisz sprawdzić wszystkie możliwe "dziury" szczeliny, przez które mogą dostawać się różne zwierzaki z nietoperzami czy innym ptactwem na strychu włącznie.

  Nie proponuje w tej fazie szukania awarii dzwonić do Satela, ponieważ należy najpierw uistalić wszystkie te rzeczy o których pisałem wyżej.

  Powodzenia
  Pozdrawiam
 • Optex
 • #4
  guner
  Level 22  
  Weż pod uwage tez pore roku. Zimno w nocy i ciepło w dzień. Czujki typu PIR reaguja ma zmiane temperatury otoczenia. Chodzi mi np ze przwiew ciepłego powietrza do zimnego pomieszczenia moze spowodowac fałszywy alarm.Pozatym zobacz czy nie masz juz jakis lokatorów w tym nowym mieszkaniu (myszy, jakis ptak, itp.). Spróbowałbym na twoim miejscu troche poregulować czułość czujek.Zmiejsz ją.Przy okazji sprawdz tez czy do czujk nie dostały się jakieś owady (dobrą metodą uszczelnienia jest silkon).
 • #5
  Miwhoo
  Electric installations specialist
  Ja bym stawiał na "maszynistę" w czujce, jeśli alarmy są cały czas z tej samej lini... Należy wziąć pod uwagę, czy w budynku nie ma elektrycznych grzejników, nagrzewają się szybko i czasem może dojść do wywołania fałszywego alarmu...
  Jeśli chata jest w surowym stanie, to przydałoby się przeczyścić i przejrzeć, czujki, czy nie ma w środku robali [pająki itp] często się spotykam z tym, że w czujce siedzi sobie np. pajączek. Nie jest duży, ale gdy przejdzie po samym czujniku, może wywołać alarm.
 • #6
  kafelan
  Level 13  
  Napisz jakie masz zainstalowane czujniki.Od jakości czujników zależy odporność na fałszywe alarmy spowodowane np;prądami powietrza,gryzonie itp.Często złe mocowanie przewodów w konektorach (luzy) czujnika lub centrali daje takie efekty,spotkałem się z tym wiele razy.
 • #7
  IGS

  Level 21  
  przedewszystkim czujniki:
  rodzaj detektora i konkretny model
  miejsce montażu
  warunki pracy
  centarale pozostawiłbym w spokoju-obecnie 10 ki są dopracowanechyba ze ktoś zmienił np czułość lini itd....wtedy proponuje sprowadzić do ustawień fabrycznych

  pytać
 • #8
  CENTURION_ALARMY
  Level 22  
  Witam. Ja założyłem czujniki duale Crow SRDT15, Nna ruinach basenu, jak dotąd niemam problemów tam niema okien. Jeden minus 1 czujka to 110 zł. Sprubuj zmienić czułość lib ustaw jako licznikowe.
 • #9
  czempik
  Level 11  
  witam,
  też robie przymiarke do wykonania systemu w domku w stanie surowym zamkniętym (okna z roletami, poddasze nie ocieplone)

  mam zamiar zrobić to na CA-10 , stosuje jeśli klient nie ma sprzeciwów a w tym przypadku tez nie ma czujki siemensa IR-100 (mam zamiar od razu zmniejszyć ich czułość

  co wy na to, czy teoretycznie będzie ok ??

  dzięki za podpowiedzi
 • #10
  telrad
  Level 21  
  czempik, proponował bym Ci odrazu założyć czujki dualne np FORCE 211 firmy dsc abys nie miał problemów takich jak założyciel tego postu.