Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera Ecosys M5526 - Robi poprzeczne żółte linie

anty35 29 Oct 2019 12:38 483 2
 • #1
  anty35
  Level 26  
  Witam drukarka jak w temacie od czasu do czasu robi poprzeczne żółte linie w odstępach co 3 cm. Wychodzi mi że to wałek ładujący bębna, ale jak się dostać do tego bębna ? Maszyna jest dość nowa ma dopiero 21,5K zrobione. Jak się dostać do zespołu bębnów?
 • #2
  skinupolska
  Level 13  
  Musisz sciągnąć przednią obudowę (otworzyć ją) , wyciągnąć tonery, z tyłu masz mocowanie od pasa na 2 śrubki. Od przodu jak ściagniesz/otworzysz obudowę to też są 2 śrubki + wtyczka. Całość wyjeżdża Ci do przodu. Po ściągnięciu pasa transferowego zobaczysz bębny. Te maszyny to moim zdaniem są mało udane bo często zapycha się odprowadzanie tonera(nawet na oryginałach)
  W razie czego służę pomocą. Pozdrawiam
 • #3
  bratyslaw
  Level 23  
  Witam,

  A urządzenie już jest po gwarancji? Jeśli tak, to dostaniesz się metodą opisaną przez Kolegę skinupolska. Co do niezawodności - mam "w opiece" kilka takich; tam gdzie toner jest oryginalny nic się nie dzieje (najstarsze mają jakieś 2 lata), a tam gdzie jest "zamiennik" to ciągłe zapychanie łącznie z ukręcaniem się ślimaka odprowadzającego zużyty toner w zespole TR. Oczywiście gwarancja w tym przypadku przepada.

  Pozdrawiam.