Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Olivetti D-COPIA 253 MF PLUS - Błąd F245

29 Paź 2019 14:30 387 13
  • Poziom 4  
    Witam, po włączeniu ksero wyskakuje tekst w języku niemieckim i błąd F245, animacja pokazuje, że urządzanie należy wyłączyć. Ksero nie jest na gwarancji. Po przestudiowaniu informacji z Google wiem, że naprawić to można wgrywając przez USB nowe oprogramowanie lub wchodząc w tryb serwisowy zresetować ustawienia do "fabrycznych". Nie mogę zaleźć oprogramowania i zarówno jak wejść w tryb serwisowy. Pomoże ktoś? Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje.
  • Poziom 17  
    Czy urządzenie jest wpięte do sieci komputerowej? Jeśli tak to odłącz patchcord i zobacz czy też wyrzuci błąd.
  • Poziom 4  
    Nie jest podłączone. Z tego co wyczytałem, prawdopodbnie ktoś chciał zmienić język na Polski.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Spróbuj wejść w tryb serwisowy (jak w każdej Kyocerze) i wykonaj symulacje: U024 FULL formatting i U021 Memory initializing.
  • Poziom 4  
    Ale w jaki sposób to zrobić? 10871087 wpisuje i nic się nie dzieje. Z tego co wiem trzeba oprogramowanie wgrać na PenDrive i stawić do gniazda obok klawiatury. Znalazłem opisany identyczny przypadek na rosyjskim forum, pomogło tylko wgranie nowego programowania. Niestety wątek zbyt stary nikt nie odpowiada.
  • Poziom 18  
    To standardowa kyocera FS6525MFP i normalnie 1087 1087 powinno działać, ewentualnie 0614 1010.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Spróbuj jeszcze uruchomić maszynę z otwartymi bocznymi drzwikami. Wtedy, jak wywali komunikat o zamknięciu bocznej klapy klikasz status i wpisujesz kod serwisowy.
    Jeżeli nie pójdzie to niestety musisz poczekać aż ktoś Ci pełnego firmware podeśle.
  • Poziom 4  
    Próbowałem, bo tez to przeczytałem w internecie. Nic się nie dzieje kod nie wchodzi 1087 1087 lub 0614 1010.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ok, przetestowałem na tym samym modelu, na którym manualnie wywołałem błąd fusera i z otwartymi drzwikami udało się wejść do trybu serwisowego. Być może z kodem F245 to nie działa.
  • Poziom 4  
    Na tym rosyjskim forum pisze, ze leczy się to wyłącznie wgraniem firmware
  • Poziom 4  
    Skąd można pobrać?Kupić?