Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OFF Science na 4. ŚFN Katowice - wynalazcy poszukiwani!

slaskifestiwalnauki 29 Paź 2019 15:43 312 0
 • Do 30 października trwa nabór zgłoszeń do Przeglądu Garażowych Wynalazków OFF Science w ramach 4. Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice.

  Przegląd Garażowych Wynalazków OFF Science to inicjatywa prezentująca dokonania osób, które amatorsko zajmują się nauką. Organizatorzy chcą, aby Festiwal po raz kolejny stał się okazją do pokazania szerszej publiczności efektów wytężonej pracy, które z reguły nie wychodzą poza obręb prywatnych warsztatów, garażów, strychów i piwnic.

  Konkurs jest skierowany do majsterkowiczów i konstruktorów w każdym wieku, którzy indywidualnie lub w zespołach tworzą wynalazki oraz innowacyjne rozwiązania. Aby zgłosić projekt należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie slaskifestiwalnauki.pl w zakładce „OFF Science”. Do zgłoszenia powinny zostać dołączone szkice, obliczenia czy rysunki, które nadadzą zgłoszonemu projektowi autentyczności. Termin nadsyłania projektów upływa 30 października.

  Wszystkie nadesłane propozycje przeanalizuje specjalna komisja ekspercka, która dokona weryfikacji zgłoszeń. Zakwalifikowani uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje pomysły podczas finału konkursu w trakcie 4. Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (26 stycznia 2020 r.). W tej edycji przeglądu przyznane zostaną trzy nagrody finansowe (publiczności festiwalowej, czytelników mediów regionalnych oraz komisji eksperckiej).


  OFF Science na 4. ŚFN Katowice - wynalazcy poszukiwani!  Laureaci poprzednich edycji OFF Science:

  2. ŚFN:
  Nagroda publiczności:
  Piotr Grzegorz Ligenza: stacja monitoringu jakości powietrza Teodor

  3. ŚFN:
  Nagroda publiczności:
  Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach (Małgorzata Szymura, Mateusz Szaboń, Daniel Holeczki, Daniel Szlijan oraz Dariusz Grajner): własnoręczna budowa gokarta elektrycznego
  Nagroda ekspertów:
  Piotr Unruh: projekt sygnalizacji ugięcia konstrukcji dachu
  Nagroda czytelników Dziennika Zachodniego:
  Tadeusz Sułkowski, Kamil Cyrana, Adam Siedlaczek i Tomasz Pucek: stworzenie aplikacji do odczytu ludzkich myśli

  Fajne! Ranking DIY
  Byłeś na tym wydarzeniu? Jak się podobało? Odpowiedz w tym temacie, publikując relacje, zdjęcia, materiały. Napisz do nas, a otrzymasz punkty za relację.
  O autorze
  slaskifestiwalnauki

  Poziom 2  
  Offline 
  slaskifestiwalnauki napisał 2 postów o ocenie 1, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Katowice. Jest z nami od 2019 roku.
 • IGE-XAO