Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BLAUPUNKT 50/148Z-GB-5B2-FGBKU - Nie działa na pilota, klawiatura lokalna OK

29 Paź 2019 15:51 459 10
  • Poziom 16  
    Witam. Dziwna usterka, wyglądałoby, że uszkodzony pilot lub odbiornik, pilot sprawdzony, moduł IR podstawiony. Odbiera sygnały z pilota i wysyła do procka ale brak efektu. Podejrzewam wsad pamięci ale niestety nie posiadam. Napięcia na module IR w porządku.
  • Poziom 33  
    To,że wysyła sygnały pilot to nie wszystko, może gada na innej częstotliwości? Wymień na próbę rezonator, oczywiście skopany wsad również może być przyczyną.
  • Poziom 16  
    Witam. Dzięki za zainteresowanie. Myślisz o kwarcu w pilocie?. Pilot sprawny w 100 proc. sprawdzony na innym Blaupunkcie. Pozostaje chyba tylko wsad . Niestety narazie nieosiągalny.
  • Poziom 22  
    mainboard code?
    panel type?

post also a photo of the label on the back of the tv: with serial number, product code, etc
  • Poziom 16  
    BLAUPUNKT 50/148Z-GB-5B2-FGBKU - Nie działa na pilota, klawiatura lokalna OK

I don't know if that's enough
  • Poziom 22  
    download the full sw here https://1drv.ms/u/s!AsDy7pN40myTapRAuLQrzxbcHKw?e=G4Ditb

copy the file allupgrade_6308rte.bin on an empty usb stick
    go to your tv, disconnect the power cord from the mains socket for 10 seconds (until the standby light has extinguished)
    insert the usb stick into the usb port on the rear/side of the tv
    re-connect the power cord at the mains socket whilst pressing the standby button on the tv
    the tv will come on and the light on the front will flash blue whilst updating: when it has completed, the light will turn to red
    remove the usb stick and turn on the tv
    you will be welcomed with the first time installation screen
    if you are not, on the remote control press 'menu' followed by the number '8' four times (so menu-8-8-8-8)
    press 'ok' to retune the tv

I hope it works, let me know
  • Poziom 16  
    Thank You Billobirillo , but remote is still not working. Everything with upgrade was ok .
  • Poziom 16  
    Tak, klient przywiózł z telewizorem. Sprawdziłem telewizor z sygnałem przez euro, przełączył się sam ponieważ z klawiatury nie da się zatwierdzić wybranego źródła i obraz jest ale brak dźwięku.
  • Poziom 17  
    witam,raczej to wina lezy po stronie oprogramowania.Należy zaprogramować odpowiednim wsadem pamięć tej płyty głównej
  • Poziom 16  
    Witam. Też tak myślę panie Marku07, ale wsady do blaupunktów są niestety trudno osiągalne w necie. Pozostaje mi tylko czekać , może ktoś wrzuci.
    Nie wiem czy wystarczy to zdjęcie tabliczki, czy też muszę podać main i panel.