Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszkodzona płyta główna HP Prodesk 400 G4

29 Paź 2019 17:09 228 10
  • Poziom 9  
    Ktoś zaproponuje coś? może da wskazówki co mogło się stać? a może zechce naprawić?
    Grzebałem w biosie, nie do końca wiem co się stało, po restarcie nie uruchomił się komputer.
    Objawy:
    1. nie startuje BIOS
    2. wentylator wariuje po około minucie, wolno i coraz szybciej aż zaczyna szaleć
    3. procesor jest zimny podczas włączenia (sprawdzałem z innym procesorem i to samo)
    4. brak procesora wykrywa płyta główna informując dźwiękiem
    5. wymieniałem ram na inny i to samo
    6. z kartą graficzną czy bez to samo
    7. wyjęcie baterii podtrzymującej pamięć bios i poodpinanie zasilacza by płyta główna straciła wszelką pamięć, resztki napięć z kondensatorów nawet na całą noc też nie poskutkowała

Jakieś podpowiedzi?
  • Poziom 43  
    Pytanie co przestawiłeś w BIOS. Poszukaj w instrukcji procedury resetu i wykonaj ją. Jak przestawiłeś napięcia to mogłeś też coś zepsuć. Mogło też coś paść zbiegiem okoliczności. Trzeba szukać.
  • Poziom 9  
    Procedura resetu biosu do ustawień fabrycznych w komputerach HP to wyjęcie baterii na 30 sekund, nic więcej.
  • Admin grupy komputery
    paulwawa napisał:
    wyjęcie baterii na 30 sekund, nic więcej.
    Na pewno?

• Poziom 9  
    Ta opcja była sprawdzona jeszcze przed wyjęciem baterii podtrzymującej pamięć bios. Dla laików jest stworzony film na stronie HP jak się resetuje bios. Zalecają wręcz wyjęcie baterii na 30 sekund. To by był zbyt prosty problem abym go publikował na Elektrodzie.
    Powyżej opisałem odłączenie od zasilania i wyjęcie baterii na całą noc, guziczek nie ma większej mocy sprawczej, choć chciałbym aby tak było :)
  • Poziom 9  
    brak podpowiedzi, to może ktoś zechce podjąć się diagnozy i naprawy?
  • Admin grupy komputery
    Pewnie trzeba zaprogramować BIOS w programatorze. Ale wątpię, by tylko to było przyczyną.
    Te komputery (HP, Dell itp) nie lubią zmian sprzętowych. Działają świetnie, jak się przy nich nie majstruje.

AD 4 - informuje też o braku pamięci RAM?
  • Spec od monitorów
    Ten model Link_ desktop mini
    -chipset Intel® B360 i 8th. Gen.cpu Intel

Czy ten pod 6th(Skylake) lub 7th. Gen. Intel cpu (KabyLake)Link) microtower
    Support od HP Link
    Cytat:
    HP ProDesk 400 G4 MT
    MB: CRUX REV:A
    i5-6500 (SR2L6)
    chipset H270 (SR2WA)

* za Service Guide Link
    *coś na wzór
  • Poziom 9  
    https://obrazki.elektroda.pl/1896181800_1572800862.png
    niestety nie wydaje żadnych dźwięków, jedynie jak wyjmę procesor jest sygnał, że brak procesora, za diagnozę w serwisach chcą 100zł jaka by nie była i nie wiadomo czy wiarygodna bo sprawdzić nie będę mógł, maks 200-300zł mogę wydać na naprawę, powyżej to już poszukam płyty używki, rzadko ale zaczynają bywać lub czas będzie odsprzedać komuś kto potrafi coś z nią zrobić.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Before you call for technical support
    If you are having problems with the computer, try the appropriate solutions below to try to isolate the exact
    problem before calling for technical support.
    1. Run the HP diagnostic tool.
    2. Run the hard drive self-test in Computer Setup. Refer to Computer Setup (F10) Utility on page 43 for more information.

3. Check the Power LED on the front of the computer to see if it is flashing red. The flashing lights are error codes that will help you diagnose the problem. Refer to POST error messages and diagnostic front panel
    LEDs and audible codes on page 85 for more information.

4. If the screen is blank, plug the monitor into ....

To zaleca HP z Service Guide od. rozdz.6 i dalej Link

:!: :idea: Czytająć kol. ( grzebałem w Bios) i z tego forum Link_ vinafix >>> uszkodzenie wskazuje (raczej wskzuje na "ulot" BIOS)
    :idea:
    Cytat:
    i need bios with clean me region. The HP website only has updates...
    can only download one bios file for HP G4 400 Crux Rev:A ..
    you need buy one VIP and can downloads BIOS

Może ktoś ma wykupiony abonament na tym forum , zassa
    *moje jest nieaktywne
  • Poziom 9  
    to samo czytałem kilka dni temu i do podobnych wniosków doszedłem ale mogłem i mogę się mylić, z tymi regionami i wgrywaniem biosa też przesadzili jak to w HP, inne problemy miałem z laptopem gdzie w biosie zablokowali podmianę karty graficznej czy procesora pomimo zdolności chipsetów do ich obsługi.
    Bios uleciał, nijak procedury awaryjnej nie da się zrobić, bo na nic nie reaguje.
    Gdyby reagował to rzeczywiście można by było go doprowadzić do ustawień fabrycznych.
    Może ktoś się skusi tym pobawić?