Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Coś walnęło (230V)

mArKo85 20 Wrz 2005 23:41 674 5
  • #1 20 Wrz 2005 23:41
    mArKo85
    Poziom 16  

Witam... mam taki problem:
    dziś wierciłem dziury w ścianie pod zabudowe do przedpokoju i... przy ostatniej zgasło światło (wybiło korek - ale tylko ten od światla.. w gniazdkach alej był prąd i wszystko działalo). Mieszkam w jednym z pierwszych bloków jakie budowano na moim osiedlu i jest tam multum niedoróbek... kable czasem lecą niezgodnie z przepisami... (znaczy jak sie komu pociągneło kabelek tak już został...)
    i teraz mam pytanie... czy jest taka możliwość, że wjechałem wiertarką w taki wlaśnie kabel ?(dodam, że miejsce w którym wierciłem to wnęka na zabudowe - licznik z gazu tam sie znajduje m.in.)
    A może to było coś innego...? bo wybiło światło a nie gniazdka... (także wykluczam przeciążenie z wiertarki)
    Może mi ktoś poradzić co pownienem zrobić? załatać tą dziurę gipsem czy co? bo nie wiem czy to była przyczyna... a może pownienem to gdzieś zgłosić...?
    Dodam, że światło jest bo wymieniłem korki...
    Ps. Może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę dostać takie urządzonko jak PIKER (do sprawdzania czy w ścianie nie ma przewodów)?
    Pozdrawiam.

0 5
  • Pomocny post
    #2 20 Wrz 2005 23:50
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Witam
    Częsty przypadek przy remontach.
    Prawdopodobnie "wjechałeś" wiertłem w przewody i nastąpiło zwarcie.
    Przewodów nie uszkodziłeś, tylko izolację.
    Powinieneś to zaizolować i dopiero zatynkować. Izolowanie wymaga niestety wykucia większej dziury.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 21 Wrz 2005 00:06
    Piotrek.pxf
    Poziom 27  

Rozkuj to wszystko i napraw przewody - dokładnie zaizoluj. Następnie zagipsuj i postaraj się nie wiercić akurat w tych rejonach. Ewentualnie, jeżeli potrzebujesz akurat w tym miejscu dziurę, przesuń trochę ten kabel jak już rozkujesz.

Urządzenie do wykrywania przewodów w ścianach możesz znaleźć np. w marketach budowlano-remontowych typu Praktiker.

0
  • #4 21 Wrz 2005 00:59
    mArKo85
    Poziom 16  

Dzięki za odpowiedź. Jutro się za to wezmę...
    Wiecie może ile taki piker może kosztować? bo bym sobie przy okazji go kupił jak będe w praktikerze albo w castoramie jutro...
    Pozdrawiam.

0
  • #5 21 Wrz 2005 09:41
    mrrudzin
    Poziom 39  

Cytat:

Wiecie może ile taki piker może kosztować?

Około 50 PLN

Popatrz też na allegro

0