Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby zasięg w wifi w laptopie

29 Paź 2019 19:21 399 13
  • Poziom 4  
    Problem wygląda tak, że kiedyś po upadku laptopa na ziemię zasięg się bardzo pogorszył i często mimo stania pod routerem. Dziś wymieniłem kartę sieciową i poprawiła się stabilność ale zasięg dalej po odejściu 1,5 metra od routera przestaje działać. Co to może być? Antenki/ Uszkodzony port w płycie? Laptop Lenovo g580
  • Poziom 30  
    Zacząłbym od sprawdzenia przewodów od karty sieciowej do "antenek" które są na klapie matrycy.
  • Poziom 4  
    No o tym własnie pomyślałem a czy mogę sprawdzić je w inny sposób niż podmieniając?
  • Poziom 30  
    Miernikiem. Sprawdzić ciągłość przewodów, czy któryś nie jest uszkodzony koło zawiasów klapy i czy też nie jest zwarty pomiędzy środkiem a oplotem.
  • Poziom 4  
    w jakich punktach sprawdzić miernikiem? Czy ciągłość przewodów powie mi od razu czy nie jest zwarty pomiędzy środkiem a oplotem?
  • Poziom 30  
    Każdy ma żyłę w środku i oplot - ekran. Nie może być zwarcia pomiędzy nimi, a na końcach ma być ciągłość tak żyły jak i oplotu.
  • Poziom 4  
    czyli muszę osobno sprawdzić ciągłość żyły jak i oplotu?
  • Poziom 30  
    Prawidłowo tak by należało. Wstępnie zwarcie można sprawdzić przy radiu na końcówce, ale i tak należy dokładnie te dwa przewody pomierzyć.
  • Poziom 4  
    A powiesz mi jak to zrobić bo nie za bardzo rozumiem jak mam to sprawdzić alewentualnie czy jest gdzieś jakiś film o tym jak prawidłowo wykonać tą czynność?
  • Poziom 4  
    Jak sprawdzić ciągłość obwodu rozumiem tylko nie rozumiem jak sprawdzić ciągłość obwodu w "osłonie" oraz jak sprawdzić to zwarcie.
  • Poziom 4  
    Ktoś powie dokładniej jak to sprawdzić?
  • Poziom 30  
    Jeżeli już wiesz jak sprawdzić ciągłość przewodu, przeczytałeś podany artykuł w linku, to wiesz że:
    - na końcach ma być ciągłość twojego przewodu ( żyły i oplotu )
    - a pomiędzy nimi nie może być nic (czyli nie może być zwarcia)
  • Poziom 4  
    okej a jak sprawdzić czy jest zwarcie? nie łącząc ich podpiąc z jednej strony do kabla a z drugiej do ekranu i jesli będzie pokazywało że to obwód tzn. że jest zwarcie?