Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Epson XP-455 pali tranzystory bezpiecznik F1 ok

29 Paź 2019 19:50 219 4
  • Poziom 15  
    Po wymianie tranzystorów 2SA2222 oraz 2SC6144 drukarka ponownie umarła. Po naciśnięciu power, przycisk ten oświecił się na około 3 sekundy, wyświetlacz nie zdąrzył wystartować i ponownie drukarka padła. Po pomiarze obydwa tranzystory ponownie zwarte. Bezpiecznik F1 nie przepalony. Co może być przyczyną takiego obciążenia ? Głowica ? Dodam, że mam drugą drukarkę na części i wsadziłem przy drugim razie drugą głowicę i to samo.
  • Poziom 21  
    Tasiemka, którą wpinasz do głowicy nie przepalona ? Tranzystory palą się przez zwarcie w głowicy/na tasiemce.
  • Poziom 15  
    Wylutowałem tranzystory i bez nich drukarka startuje z błędem rozpoznania tuszy.
    Wlutowałem nowe tranzystory i płytę włożyłem do tej drugiej drukarki, w której inna płyta chodziła. Tasiemek od głowicy i kartridży nie podłączyłem.
    Objaw ten sam. Po załączeniu przycisk zaświecił się na około 2-3 sekundy i drukarka się wyłączyła. Oba tranzystory znowu padły. Uszkodzony może być scalak driver tych tranzystorów ?
  • Poziom 15  
    Ten driver ma oznaczenie IC5 i jest to EPSON E09A88GA. Tranzystory Q5 - 2SC6144 i Q6 2SA2222.
  • Poziom 21  
    Jeżeli palą się już tranzystory bez powodu to jest uszkodzony jakiś układ, co już nie opłaca się naprawiać. Tylko wymiana płyty zostaje w grze.