Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaki domofon dobrać do instalacji?

alpha100f 29 Oct 2019 20:58 1587 12
    alpha100f
    Level 9  
    Koledzy, proszę o pomoc jaki dokładnie model domofonu będzie pasował do tej instalacji? Zdjęcie centralki i kabli w załączniku.

Jaki domofon dobrać do instalacji? Jaki domofon dobrać do instalacji?
    Niestety nie wiem, jaki domofon był wcześniej. Z góry dziękuję za informację.
  • Helpful post
    suworow
    Admin of Property security
    Najlepiej tej samej firmy co panel unifon PC 512.
    Możesz tez spróbować zamienników np Cyfral Smard D ale to nie zawsze musi skończyć się sukcesem. Patrz punkt 2.2 linkowanego poradnika. W poradniku znajdziesz też informacje jak wyszukać odpowiednie żyły, czy jak podłączyć.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3289894.html
    alpha100f
    Level 9  
    Dziękuję za odpowiedź. Kupię pc 512.
    Postaram się podłączyć korzystając z Twojego poradnika.

Dodano po 28 [minuty]:

Korzystając z okazji jeszcze zapytam. Co oznacza, że kabel pomarańczowy i niebieski są połączenie zworką? Ogólnie tylko te 2 kable wystawaly. Reszta była skręcona na kablu (jakby nieużywana). Rozwinąłem je wszystkie tylko poglądowo.

Dodano po 38 [minuty]:

Chyba już znalazłem.
    Zdjęcie ze starego unifona:
    Jaki domofon dobrać do instalacji?
    Ta sama kostka, prawdopodobnie jest to lu+ i lu-. Nie mam przy sobie miernika teraz, ale zakładam. Że to jest to.
    suworow
    alpha100f wrote:
    Co oznacza, że kabel pomarańczowy i niebieski są połączenie zworką?

Chodzi o to że skręcone były taśmą :) Tyle samo co strzałka na bloku u mojego kolegi. Ktoś coś chciał zaznaczyć. Co? to już trzeba pytać autora. Nie jest natomiast wykluczonym, że właśnie to są to te właściwe kable. Od nich bym zaczął. Stary unifon to potwierdza ;)
    Powodzenia

Ps. poza konkursem wiemy że Twój numer mieszkania to 42 i masz dobry zasięg LTE :)
    alpha100f
    Level 9  
    Witam ponownie, podłączyłem kable ( niestety zapomniałem zabrać multimetra...) w takiej konfiguracji jak na zdjęciu. Mruga co jakiś czas czerwona dioda. Przy próbie skonfigurowania niby wszystko pika jak w instrukcji, ale też na czerwono. Niestety nie działa otwieranie ani kontakt, jak ktoś do mnie dzwoni też nic. Próbować dalej z kablami ?
    alpha100f
    Level 9  
    Jak zamienię to już nic nie działa i nie świeci.
  • Helpful post
    suworow
    Zmierz napięcie, spróbuj ten sam unifon podłączyć np u sąsiada. A może jednak nie jest zaprogramowany? Wrzuć filmik z programowania.
    alpha100f
    Level 9  
    Te 2 mają tylko napiecie.
    Co do programowania:
    https://youtu.be/Xhi4djWe7tQ
    Numer mojego mieszkania to jeden. Zdjęcie ze starym unifonem nie było moje, służyło tylko za przykład.
    alpha100f
    Level 9  
    Tu jeszcze potwierdzenie z mietnika. Bieguny się zgadzaja. Napiecie jest. Na innych brak napiecia.
  • Helpful post
    suworow
    Powiem szczerze że wymiękam. Jeżeli centrala obsługuje numerację z poza zakresu numerów w bloku ( po wybraniu numeru wyższego niż numer ostatniego lokalu nie wyświetla się off) to spróbuj zaprogramować taki numer i na niego zadzwonić. Druga sprawa to nawet jeżeli unifon nie zadzwoni to po wybraniu numeru lokalu spróbuj odebrać połączenie i otworzyć np drzwi.
  • Helpful post
    CYRUS2
    Level 43  
    alpha100f wrote:
    Niestety nie działa kontakt, jak ktoś do mnie dzwoni też nic. Próbować dalej z kablami ?
    Nie.
    Prawdopodobnie źle zaprogramowałeś albo nie zatwierdziłeś programu.
    Masz kontrolę jaki numer zaprogramowałeś.
    Może wyłączyłeś dzwonienie.
    alpha100f wrote:
    Niestety nie działa otwieranie

Drzwi nie otworzysz jak nie nawiążesz połączenia głosowego.

suworow wrote:
    Powiem szczerze że wymiękam. Jeżeli centrala obsługuje numerację z poza zakresu numerów w bloku

Centrala obsługuje tylko zakres 1-255.
    Natomiast kaseta np. KDC3000 i obsługuje numery 0-999. Można wybrac numer logiczny (wirtualny) np. 812, a kaseta to przekieruje na jeden z numerów 1-255.
    Trzeba zaprogramować w kasecie na co ma przekierować.

W URMECIE nazywają to "mapowaniem" numeru logicznego na fizyczny.
    Stosuje się to np. w tzw. numeracji piętrowej.
    Nie trzeba wtedy w centrali programować numeracji piętrowej.
    Albo :
    812 = 8 budynek i lokal nr 12 w tym budynku.
    Bywa kilka budynków gdzie się powtarzają numery lokali.
    Kilka budynków i jedna furtka na osiedle.
    alpha100f
    Level 9  
    Kochani dziękuję za pomoc. Udało mi się dotrzeć do instrukcji obsługi i domofon działa swietnie. Okazało się że mój model miał fabrycznie wyłączony głośnik oraz blokadę szyfru.
    Poniżej przesyłam screen instalacji. Mam nadzieję, że to pomoze.