Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tranzystorowa końcówka mocy do zestawu audio ty.ytka - a la Rotel RB-06

tytka 29 Sty 2020 17:12 5931 65
    Rocky Horror
    Poziom 31  
    tytka napisał:
    Tak RightMark nie ma takiej opcji.
    No to jednak mocny minus. Tym bardziej polecam ARTA. Kompensacja pasma okazuje się być opcją niezwykle skuteczną - system pomiarowy nie wnosi do charakterystyki absolutnie nic, mierzymy faktyczne pasmo przenoszenia badanego sprzętu. Na pomiar zniekształceń zapewne też to w jakimś stopniu wpłynie.

Cytat:
    włączenie na niej przycisku "monitor" powoduje pewien dodatkowy spadek w obszarze górnego pasma o około -0.2dB. (Być może to także jedna z przyczyn błędu pomiaru.)
    A to nawet całkiem możliwa przyczyna! Przy włączonym monitorowaniu, sygnał z generatora może w jakimś stopniu miesza się z sygnałem wychodzącym z testowanego wzmacniacza. Mogłoby to w sumie dawać trudne do przewidzenia efekty...

katakrowa napisał:
    Ja używam karty Tascam, która także jest w tym teście
    Też mam Tascama US2x2 :-). Bardzo fajny interfejs. Trochę zastanawiające, dlaczego zniekształcenia w teście wyszły im takie wysokie, może ustawili dużą czułość wejść. Najniżej udaje się zejść do okolic 0,0015%.
  • Computer ControlsComputer Controls
    tytka
    Poziom 18  
    katakrowa napisał:
    Właśnie dlatego kupiłem TASCAM'a i M-Audio choć rozważałem także Behringera ale własnie testy z tej strony mnie do niego zniechęciły.

Szczęściarz z Ciebie, że widziałeś te testy wcześniej.
    Ja kupiłem Behringera, bo wziąłem za pewnik, że skoro ma 192kHz, to powinna osiągać dobre parametry, dopiero później gdy ją przetestowałem, przekonałem się co to za "cudo". Rozważałem nawet odstąpienie od zakupu, ale jednak zaparłem się w sobie i postanowiłem, że jak tylko znajdę trochę czasu, to po prostu ją przerobię, no i udało się.
    Poświęciłem trochę czasu i wykombinowałem jak wykonać sensowną przeróbkę. Wykonałem i wbudowałem do niej pewien prosty moduł i teraz mam kartę z podwójną funkcjonalnością. Karty zgodnej z oryginalną, lub uproszczoną o znacznie lepszych parametrach do pomiarów.
    W załączniku można zobaczyć jaką różnicę osiągnąłem w parametrach karty. Te na zielono z dopiskiem V2 to wynik po załączeniu modyfikacji .

Rocky Horror napisał:
    Tym bardziej polecam ARTA

Dzięki, już zainstalowałem i zaczynam ogarniać.

Rocky Horror napisał:
    A to nawet całkiem możliwa przyczyna!

Też biorę to pod rozwagę. Jak będę miał na to czas to sprawdzę to.
  • Computer ControlsComputer Controls
    katakrowa
    Poziom 20  
    tytka napisał:
    Szczęściarz z Ciebie, że widziałeś te testy wcześniej.
    Ja kupiłem Behringera, bo wziąłem za pewnik, że skoro ma 192kHz, to powinna osiągać dobre parametry, dopiero później gdy ją przetestowałem,

Już wcześniej miałem prosty interfejs Behringera (Xenyx 302USB) i w porównaniu z "M-Audio M-track Eight", które też mam widziałem, że coś jest mocno nie tak :-)
    W testach pokazywał może - 86dB ane nie -72 ...
    Może ta karta jest zwyczajnie zepsuta?
    simw
    Poziom 23  
    Pobawiłem sie RMAA i takim samym Behringerem.
    Nie mam pewności czy zrobiłem dobrze ten test, ale spiąłem we-wy obu kanałów kablami Jack-Jack (niestety dość długie po 5 m, ale innych nie miałem), regulowałem wejściami tak by "paliło się na zielono" i takie oto efekty:

Poszczególne pomiary zależą od konfiguracji regulacji czułości na wejściu i wzmocnienia na wyjściu.
    Od lewej: tam gdzie są dobre, tak mniemam parametry, mam niski poziom czułości, a duże wzmocnienie. Gdy daję niskie wzmocnienie, a wysoką czułość to "parametry spadają". Ostatni pomiar to powtórzony pierwszy, z lekko ruszonym pokrętłem.
    Karta kupiona ze trzy lata temu. Jeszcze do środka nie zaglądałem
    katakrowa
    Poziom 20  
    No faktycznie słabo jak na interfejs audio z zapędami na "HomeStudio".
    W sumie parametry ma takie jak cały wzmacniacz, który robiłem a ten ma jeszcze przedwzmacniacz, korektor barwy i końcówkę lm3886 ...

tytka
    Poziom 18  
    simw napisał:
    Poszczególne pomiary zależą od konfiguracji regulacji czułości na wejściu i wzmocnienia na wyjściu.

W tej karcie jest to bardzo widoczne. Jak zejdziesz z sygnałem, to uzyskasz mniejsze zniekształcenia, ale gorszą dynamiką. A jak podniesiesz sygnał dynamika się polepszy, ale zniekształcenia bardzo się powiększą. Ogólnie rzecz biorąc wzmacniacze wejściowe tej karty, bardzo łatwo przesterować, no i generują spore szumy.
    Dlatego chcąc używać tej karty do pomiarów audio, wymyśliłem sobie jej modyfikację.
    Jak cię to kolego simw interesuje, to zerknij tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3655998.html