Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix

tomybb 29 Paź 2019 23:24 1665 1
  • Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix

Kolejna wyprawa do sklepu spożywczego Lidl, przyniosła nowy zestaw narzędzi do domowego warsztatu. Niejednokrotnie długie wkrętaki są przydatne podczas prac serwisowych. Przekonałem się o tym wiele razy. Dodatkowo trafiłem na jakąś przecenę tego zestawu na ok 25zł. Cena moim zdaniem bardzo atrakcyjna.
    Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix

Po rozpakowaniu, na pierwszy rzut oka wkrętaki sprawiają dobre wrażenie, na pewno nie wyglądają jakby kosztowały ok 4zł/sztuka.
    Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix

Dodatkowo mamy uchwyt na ścianę, on akurat nie wygląda zbyt dobrze. Podejrzewam że można by sobie zrobić lub wydrukować znacznie porządniejszy ale nie o uchwyt przecież tu chodzi. Swoje zadanie spełnia.

Zestaw zawiera śrubokręty: Płaski SL4, Krzyżaki: PH1, PH2, oraz Torxy: T20, T25, T30. Niestety te ostatnie nie są typu: Securit, czyli nie mają otworu w środku. Długość części roboczej to 30cm. Końcówki magnetyczne, dzięki temu zdarzyło mi się już ich używać do wydostawania śrub które utknęły w trudno dostępnych miejscach.
    Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix
    Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix Mini Test: Zestaw długich wkrętaków Powerfix

No dobrze, ale najważniejsze: jak z wytrzymałością prezentowanych wkrętaków?
    Oczywiście postanowiłem to sprawdzić. Wybrałem torx t20 ponieważ to właśnie "gwiazdki" narażone są najczęściej na uszkodzenia. Mój sposób na test tego typu jest prosty: wkręcam wkręt do materiału tak mocno aż dojdzie do uszkodzenia czegokolwiek.
    Na początek płyta meblowa 18mm, z wywierconym małym otworem pilotażowym. Tutaj żadnych sensacji być nie mogło. Wkręt bez problemu przebija się na zewnątrz.Uszkodzeń poza płytą meblową brak.

Następnie wkręt kontra blacha. Tutaj wkręcało sie już znacznie trudniej ale także udało się przekręcić blachę.

Dla utrudnienia dołożyłem podkładki tak aby wkręt nie doszedł do końca i do ewentualnego przekręcenia doszło już gdzieś na zwojach.

Udało się przekręcić blachę, ale siła wkręcania była na prawdę bardzo, bardzo duża, na tyle duża, że doszło do wygięcia śrubokręta.

Nie spowodowało to jednak że z narzędzia nie da się dalej korzystać więc wkręcałem dalej. Tym razem w grube aluminium. No i stało się. Nie wytrzymał wkręt a sam śrubokręt przetrwał.

A tak wyglądała końcówka wkrętaka przed i po teście.

Warto dodać że był to dosyć ekstremalny test. Do moich zastosowań, gdzie takich dużych momentów nie będę używał, wkrętaki na pewno spokojnie dają radę. Dodatkowo nie są używane na co dzień - tylko gdy jest potrzeba zastosowania 30cm śrubokręta. Jest to jeden z tych gadżetów które warto mieć :)

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    tomybb
    Poziom 26  
    W moich artykułach znajdziecie przede wszystkim: testy, prezentacje gadżetów elektronicznych, modułów, sprzętu pomiarowego, narzędzi, wyposażenia pracowni oraz wszystkiego innego co może przydać się elektronikowi i nie tylko. Nie zabraknie także artykułów o tematyce nieco odbiegającej od elektroniki.
    Specjalizuje się w: naprawa sprzętu rtv
    tomybb napisał 1366 postów o ocenie 356, pomógł 2 razy. Jest z nami od 2006 roku.