Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakładanie szkła hartowanego na touchpad

30 Paź 2019 10:08 99 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    jestem dumnym posiadaczem thinkpada t440s. Wymieniam w nim touchpad na wersje z nowego modelu i chciałbym nakleić na niego szkło hartowane (takie typowo od telefonu) ponieważ szklane gładziki zdecydowanie bardziej mi odpowiadają. Zastanawiam się tylko, czy po takim zabiegu touchpad będzie łapał dotyk i gesty bez problemu. Wie ktoś czy coś takiego będzie działać?

Z góry dziękuje i Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Przykładałem kiedyś stare szkło z telefonu do touchpada ale nic się nie wydarzyło, więc zaryzykuje twierdzenie że to nie będzie działać. Touchpad chyba musi mieć bezpośredni styk z paluchem.
  • Poziom 2  
    A jak z folią? jakaś śliska folia z ekranu telefonu?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Ja bym spróbował. Generalnie nawet z bardzo cienkim szkłem, chociaż nigdy nie próbowałem i nie wiem, czy to zadziała. Bezpośredni kontakt z palcem nie jest potrzebny, w końcu płytka jest i tak pod warstwą plastiku, a obecność palca jest wykrywania przez zmianę pojemności, nie przez zmianę oporu łączonych punktów. Sa dostępne naklejki na touchpady, dedykowane osobom, u których tp brzydko wygląda, jest wyslizgany, farba schodzi. Przez takie naklejki tp działał mi dobrze. Wygląda to ładnie, jeśli jest docięte na wymiar.
  • Poziom 2  
    Ehh zapomniałem o jednym szkopule - szkła hartowanego nie dotnę na wymiar bo pęknie. W polsce super cienkiego szkła na wymiar nikt mi raczej nie zrobi. Szkoda