Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool ADP 815 IX - kody błędu F6 E3

Marylek 30 Oct 2019 11:09 5868 9
 • #1
  Marylek
  Level 12  
  Witam, zmywarka Whirlpool ADP 815 IX po wymianie programatora po około 30 minutach pokazuje kody błędu F-6 oraz E-3. Wszystkie możliwe przyczyny tej usterki opisane w instrukcji obsługi zostały sprawdzone. Filtry czyste (wewnątrz zmywarki i na wlocie wody), węże drożne i nie zagięte, cały odpływ drożny i na właściwej wysokości, ramiona spryskujące nie zapchane, pienienie środków myjących nie występuje. Woda pobiera się bez problemu i pompa także bez problemu ją usuwa. Resetowałem też ustawienia programatora przytrzymując przycisk START przez około pół minuty ale bez rezultatów.
  Przyczyną wymiany programatora na identyczny była awaria jego sekcji zasilania. Programator kupiłem używany na eBay a podczas wymiany robiłem zdjęcia żeby nie pomylić przewodów. Czyżby sprzedano mi trefny egzemplarz? Czy raczej powinienem jeszcze coś sprawdzić w zmywarce?
 • #2
  pawlik722
  Level 23  
  Pytanie czy programator jest dobrze dobrany. Wszystkie oznaczenia się zgadzają? Dlaczego kolega nie naprawił oryginalnego programatora? Uszkodzeń zasilacza to standardowy problem i każdy elektronik sobie z nim poradzi.
 • #4
  Telo
  Service technician RTV
  Witam

  Jeżeli procesor nie dostał zwarcia to ja bym na Twoim miejscu naprawiał tą Twoją płytę nawet teraz jest łatwiej bo masz dwa moduły ,można popatrzeć na uszkodzone elementy i wstawić jakie same.
  Na jakim sterowniku jest przetwornica?
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  Marylek
  Level 12  
  Nadal walczę z tą usterką. Zauważyłem, że na "teoretycznie sprawnym" programatorze woda nie jest podgrzewana. Sprawdziłem że grzałka przepływowa ma 26Ω oporności (więc chyba jest sprawna), a przewody idące do niej bezpośrednio z programatora nie są uszkodzone. Jestem na skraju wnerwienia, jeszcze trochę, a sprawdzę czy zmywarka umie latać z piątego piętra.
 • #7
  Marylek
  Level 12  
  Dowiedziałem się, że ten programator był montowany też w innych modelach zmywarek Whirlpool, na przykład w modelu ADP 860 IX (ja mam ADP 815 IX). Nie wiem z jakiej zmywarki wyjęto ten egzemplarz który kupiłem. Pytanie: czy to możliwe aby mimo identycznego symbolu programatora w obu tych zmywarkach był on inaczej programowany do różnych modeli zmywarek? Może powinienem dać go gdzieś do przeprogramowania aby przestał wyświetlać te błędy. Może ktoś mógłby mi pomóc. Numer serwisowy mojej zmywarki: 851158101120
  Poniżej ten kupiony programator.
 • Helpful post
  #8
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  Telo
  Service technician RTV
  Witam

  Dlatego warto naprawić albo starać się naprawić moduł od konkretnego modelu sprzętu.
 • #10
  Marylek
  Level 12  
  W ciągu miesiąca trzykrotnie wzywałem "fachowców" z profesjonalnych firm do tej zmywarki opisując telefonicznie cały problem. Dwóch nie przyszło w ogóle a jeden przyszedł, nacisnął guzik, powiedział "nie działa", obiecał że ktoś oddzwoni i poszedł. Eureka, "nie działa"! W życiu bym do tego nie doszedł. Nikt nigdy już nie oddzwonił. Zmywarka trafiła na szrot. Pozdrawiam.