Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 Kamery IP na 1 skrętce - Switch działa prawidłowo tylko z 1 portu

30 Paź 2019 13:10 474 21
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam taki problem że w 1 punkcie na budynku chcę założyć 2 kamery a jest tylko 1 skrętka (4pary)
    Kamery to Dahua, działają dobrze dzieląc skrętkę po 2 pary na kamerę - piny 1,2,3,6 i druga tak samo.
    Kupiłem Switch Dahua PFS3010-8ET-96 i tu pojawia się problem, ten switch ma 8 portów PoE ale tylko port nr 1 działa prawidłowo przy układzie pinów 1,2,3,6, pozostałe porty potrzebują już pełnej skrętki na każdą z kamer, oczywiście jak odłączę jedną kamerę z portu nr 1 i podłącze drugą też z pinami 1,2,3,6 w ten sam port to chodzą obie dobrze czyli wina leży po stronie switcha.

Doradźcie co z tym zrobić, kupując ten switch myślałem że każdy port w nim będzie tak samo działał, a jednak jest że tylko port nr 1 działa poprawnie, nie wiem czy inny Switch kupić czy co ?
    Skrętka jest 5kat, RJ45 zarobione dobrze tester normalnie pokazuje przejścia 1,2,3,6.
  • OptexOptex
  • Poziom 14  
    Kamery Dahua 2 Mpix kopułkowe (nie mam teraz jak podać symbolu)
    Wiem że port 1 jest Hi PoE ale tu chyba nie chodzi o to. Na pozostałych portach zero redakcji ani kontrolki na switchu. Gdzieś w necie czytałem że niektóre switche mają właśnie 1 lub 2 (Dahua 16 poe ma 2 porty takie a w tym moim nic nie pisali)porty że zasilanie idzie razem z danymi 1,2,3,6. A pozostałe porty zasilanie idzie już 4,5,7,8.
    No nie wiem co tetaz zrobić, pewnie zwrócę tego switcha ale wówczas ktorym zastąpić
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Proponuję Extender POE.
  • Poziom 14  
    suworow, ten temat już wcześniej czytałem i z tego tematu nie mam odpowiedzi co ja mam zrobić.
    robson1677, co mi ma dać ten extender PoE, ogólnie to bym chciał żeby sprawę załatwił switch a nie znów kolejne przystawki.

• Poziom 43  
    Podaj dokładne modele kamer, jak są zasilane pojedyńczo - z osobnego zasilacza?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    arkadius1 napisał:
    suworow, ten temat już wcześniej czytałem i z tego tematu nie mam odpowiedzi co ja mam zrobić.

To przeczyta kolega jeszcze raz powoli :) Są tam podane nazwy switch-y podających zasilanie po żyłach sygnałowych. Przy czym nie są to tanie switche
    arkadius1 napisał:
    robson1677, co mi ma dać ten extender PoE

możliwość podłączenia dwóch kamer po jednym kablu.

Czy to nasza wina że ma kolega taki sprzęt i takie kable?
    Zawsze można przejść na kamery analogowe, lub zasilić kamery lokalnie. Czy to będzie lepsze rozwiązanie?
  • Poziom 14  
    To tani i prosty model kamer IPC-T1B20-0280B, pytasz o zasilanie więc tak jak wcześniej pisałem skrętki zarobione na piny 1,2,3,6 i zasilanie razem z danymi leci z 1 (pierwszego i tylko pierwszego) portu tego switcha bo inne porty nie przesyłają zasilania po tych pinach.
    Jedno jest pewne że kamery i kable są dobre bo podłączając raz jedną a raz drugą w ten pierwszy port switcha śmigają ok.

• Poziom 43  
    Tryb pracy switcha masz ustawiony na Default czy Extend?
  • Poziom 14  
    Tryb pracy Default

• Poziom 43  
    Zwróć go, osobiście w takich sytuacjach stosuję
    https://abcv.pl/pl/p/Miniaturowy-switch-PoE-3...jTotOqGR7oaBp3ruogH_Jidn5bhdOOSwaAvldEALw_wcB
    Dodatkowo mieszczą się w puszkach montażowych pod kamery.
  • Poziom 14  
    Mogę zwrócić ale i tak potrzebuję switcha poe 8 portów bo mam inne kamery IP ale już na pełnych kablach.
    Także jak go odda to jaki kupić ?

Teraz na stole wziąłem podłączyłem kamerę skrętką zarobioną 1,2,3,6 i włożyłem do innego portu w tym switchu, zero reakcji, ale podłączyłem osobny zasilacz bezpośrednio do kamery i działa.
    Czyli na 100% tylko PIERWSZY port tego switcha przesyła zasilanie po pinach razem z danymi, reszta to musi być 4,5,7,8.
    Wszystko by było ok jakbym kupił switcha który wspiera takie zasilanie chociaż na 2 portach, ten niestety tylko na 1, a nie piszą w opisach switchy odnośnie tego, jedynie model dachua 16 portowy podają że ma 2 takie porty ale po co mi 16 skoro mam tylko 8 kamer.
  • Poziom 16  
    Kolego, tutaj nie ma co kombinować, prasujesz wtyczki w standardzie TIA568B i wykorzystujesz cały kabel. Na końcu zakładasz extender PoE taki jak powyżej koledzy pokazali albo inny (tu są od Atte) i jest po wszystkim.
    Rozgrzebywanie żył zostaw w spokoju, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie - da się, ale... Są lepsze rozwiązania
  • Poziom 14  
    Jeszcze zapytam, bo z tym extenderem to mogę mieć kłopot z upchaniem go na zewnątrz.
    Co myślicie o tym Switch, jak by to dokupił i wpiął się do tego switcha co już posiadam ?
    lub oddać ten co posiadam i kupić ten Switch
    Dodatkowe port się przydadzą.
  • Poziom 20  
    Sam sobie odpowiedziałeś masz af tylko na 1 porcie, kup switch POE ktory ma af na wszystkich portach i do uruchomienia kamer wystarczą ci po 2 pary. Może podejdź do jakiegoś sklepu i przetestuj, niestety tańsze switche maja tylko standard at.
  • Poziom 14  
    No właśnie ciężko coś znaleźć bo nie opisują tego. Przeważnie to jest że switch wspiera af/at. Ze sklepem stacjonarnym będzie problem więc tylko zakup przez neta. A co sądzisz o tym switchu Pulsar co podalem wyżej ? 16 portow poe i cena poniżej 600zł
  • specjalista-kamery przemysłowe
    arkadius1 napisał:
    A co sądzisz o tym switchu Pulsar co podalem wyżej ? 16 portow poe i cena poniżej 600zł

Pulsar jest generalnie dobrą firmą, ich produkty się sprawdzają(osobiście nie miałem problemów z tą marką).
  • Poziom 14  
    Ok, ale pytam o konkretnie ten model z linka który podałem wcześniej. W opisie jest że zasilanie na wszystkich 16 portach jest razem z danymi czyli 1,2,3,6
  • Poziom 30  
    arkadius1 napisał:
    W opisie jest że zasilanie na wszystkich 16 portach jest razem z danymi czyli 1,2,3,6

W opisie tego którego posiadasz też jest 7 portów 802.3af/at i co? Niestety jak widać to co piszą nie do końca porywa się ze stanem faktycznym.
  • Poziom 14  
    Właśnie piszą co chcą, tyle że w tych 2 co podałem linki to jest konkretnie że dane i zasilanie lecą po pinach 1,2,3,6, w tym pierwszym nawet jakiś wybór nawet że może być 1,2,3,6 lub 4,5,7,8.