Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica C452 - rozmazany obraz w jednym miejscu po całej długości kartki

30 Paź 2019 13:53 453 6
  • Poziom 17  
    Witam.

Mam problem z urządzeniem C452. W jednym miejscu po całej długości karki występuje rozmazany wydruk. Tak jakby w tym miejscu na chwilę urządzenie się przycinało.
    Pierwsza kartka wychodzi dobrze. Od drugiej jest ten problem. Zawsze występuje w tym samym miejscu. Wymienialiśmy bęben, wywoływaczkę, pas transferowy, rolkę transferową, mechanizm napędu wywoływaczki.
    W załączeniu przesyłam wzór wydruku na którym jest to widoczne.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Wygląda na to jakby kartka o coś lekko zahaczała. nie masz w grzewczym jakiegoś zadziora z utrwalonego toneru?
  • Poziom 17  
    Zespół grzewczy był podmieniany i jest to samo.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Cy to samo się dzieje na kolorach?
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Wygląda jakby rolka transferowa na drzwiach za mocno dociskała do pasa transferowego co daje efekt rozmycia druku na końcu kartki, może w mechanizm od rolki transferowej na drzwiach między silnik - tryby wlazł jakiś syf i trybik przeskakuje nie zamyka rolki jak należy .... sprężyny cztery dociskowe może nie siedzą w swoim miejscu... a jak to jest początek kartki ten rozmyty to może rolka synchronizacji na łożyskach i panewkach ciężko się obracać. Ja bym podmienił cały mechanizm na drzwiach albo zajrzał na haki na drzwiach czy nic nie jest powyginane, połamane.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Popieram kolegę z postu wyżej. Przyjrzał bym się rejestracji, sprawdził panewki i sprzęgło (o ile takie występuje, w starych modelach to było przyczyną)
    Pozdrawiam
    k.
  • Poziom 17  
    Urządzenie zostało przeznaczone na części.