Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Siemens SF64T351EU/37 paruje drzwiami

30 Paź 2019 14:07 507 18
  • Poziom 12  
    Witam zainteresowanych
    Zmywarka jak w tytule podczas zmywania paruje drzwiami z lewej strony aż meble nasiąkają i puchną.
    Wymieniona jest uszczelka drzwi, klapa jest prosta, front przykręcony- nie wygina jej.
    Zawiasy ok, brak luzów które by powodowały że drzwi nie domykają się.
    Nie mam pojęcia co może być jeszcze przyczyną, może wyrobiony zamek w klapie a dokładniej wytarty lub obluzowany z powodu zużycia mechanizm tego zamka.
    Mile widziane jakieś sugestie.
  • Specjalista AGD
    Skoro paruje to coś wygięte musi być.
    W ofercie drzwi, zawiasy lub sama obudowa. Ktoś najpewniej zrobił jej kuku jak byla otwarta. Nie musi być to widoczne.
  • Poziom 12  
    Dzięki za zainteresowanie tematem. Dziwne jest to że raczej nic się wcześniej z nią nie działo, dzieciaków małych nie ma w domu aby usiadły na otwartych drzwiach czy coś w tym stylu. Nawet nie była wyciągana z zabudowy. Regulowałem obudowę na nogach lecz to nie pomogło. mam jeszcze pomysł aby pod zamek w drzwiach podłożyć podkładki od wewnątrz aby cofnął się o kilka milimetrów i tym sposobem drzwi będą dolegały lepiej do uszczelki- może to pomoże bo innych pomysłów już nie mam.
  • Specjalista AGD
    star4you napisał:
    Nawet nie była wyciągana z zabudowy.

Dla zdiagnozowania problemu, konieczne jest wyciągnięcie zmywarki.
  • Poziom 12  
    Chodziło mi o to, że przed pojawieniem się usterki nie była wyciągana z zabudowy. Jak była wysunięta to nie było widać czy paruje bo nie było punktu odniesienia, tak to w zabudowie widać na meblach parę. Jeszcze mogę ją uruchomić na jakimś mocniejszym programie jak będzie wysunięta i zaobserwować czy nie pojawia się para.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Specjalista AGD
    star4you napisał:
    chodziło mi o to że przed pojawieniem się usterki nie była wyciągana z zabudowy.
    Nic to nie zmienia. Po wyjęciu można choćby sprawdzić, czy drzwi prawidłowo przylegają.
    star4you napisał:
    mam jeszcze pomysł aby pod zamek w drzwiach podłożyć podkładki od wewnątrz aby cofnął się o kilka milimetrów
    Niewiele mądrego Ci z tego wyjdzie.
  • Poziom 19  
    Czytam i nie rozumiem.
    Skąd, z którego miejsca wydobywa się para?
  • Specjalista AGD
    qwazarpl napisał:
    Skąd, z którego miejsca wydobywa się para?

Już w pierwszym poście autora jest odpowiedź na twoje pytanie

star4you napisał:
    Zmywarka jak w tytule podczas zmywania paruje drzwiami z lewej strony aż meble nasiąkają i puchną.
  • Poziom 19  
    @mrice
    Autor piszę że punktem odniesienia są meble, a przy wyciągniętej zmywarce nie widać skąd dokładnie wychodzi para, więc nie mamy pewności że paruje drzwiami.

Trzeba włączyć zmywarkę na najgorętszy program i obserwować skąd wydobywa się para.
  • Specjalista AGD
    qwazarpl napisał:
    przy wyciągniętej zmywarce nie widać skąd dokładnie wychodzi para

Wszak woda przy 65 stopniach nie paruje jak zagotowna w czajniku, ale zabudowa już pozwoli na wytrącenie się wilgoci. Generalnie zbyt wielkiego pola manewru tu nie ma.
  • Poziom 19  
    Miałem zmywarkę (wpis jest na forum,) w której po otwarciu drzwi w trakcie pracy i zamknięciu, para otwierała je z wielkim impetem.
    Wyczyściłem płaszcz wodny, a dokładnie odpowietrznik i problem znikł.

Tego samego mógłby spróbować kolega w jego przypadku.
    Włączyć zmywarkę na najgorętszy program i kiedy woda się nagrzeje otworzyć i zamknąć drzwi.
  • Poziom 12  
    Najciekawsze jest to że przy wyciągniętej zmywarce i najcieplejszym programie nie zaobserwowałem aby parowało a jednak meble z lewej strony już są spęczniałe to znak że coś się dzieje. Zmywarka wchodzi na swoje miejsce w miarę luźno, nie kosi jej obudowy. Pomysł z podkładkami pod zamek przyszedł z tego że drzwi przy dociśnięciu w pozycji zamkniętej mają około 0,5 cm luzu- mogę ich docisnąć do uszczelki. Taniej wyjdzie podłożyć podkładki i sprawdzić efekt niż kupić nowe zamknięcie. Paruje z okolic przodu lewej strony na odcinku paru centymetrów od góry drzwi w dół.

Dodano po 7 [minuty]:

do kolegi Qwazarpl; nie rozumiem co mi da otworzenie i zamknięcie drzwiczek gdy woda wewnątrz ma ponad 60 stopni? Natomiast pomysł z odpowietrznikiem płaszcza wodnego jest ok, to zmywarka Siemens a w nich pływaki lubią się po kilku latach okleić syfem. Nie wiem tylko czy to ma wpływ na parowanie z wewnątrz.
  • Poziom 19  
    Widać coś ma, bo po zamknięciu drzwi i ruszeniu pompy, siła otwarcia była bardzo duża.
    Kiedy przytrzymałem drzwi obudowa nadymała się.
  • Specjalista AGD
    star4you napisał:
    drzwi przy dociśnięciu w pozycji zamkniętej mają około 0,5 cm luzu- mogę ich docisnąć do uszczelki.

wysuń tą zmyarkę z zabudowy i zrób zdjęcie od góry linii drzwi-obudowa (drzwi zamknięte)

star4you napisał:
    Taniej wyjdzie podłożyć podkładki i sprawdzić efekt niż kupić nowe zamknięcie.

Bardzo mnie ciekawi gdze chcesz te podkładki dać, myślę i myślę i pomysłu nie mam.
  • Poziom 12  
    Podkładki chcę dać między zamek a drzwi, tzn. odkręcę plastikową część zamka która jest przymocowana dwoma wkrętami do drzwi, podłożę po jednej lub dwie podkładki na jeden wkręcik i dokręcę zamknięcie do drzwi. W ten sposób zamek się schowa kilka milimetrów do wewnątrz i tym samym przyciągnie drzwi bliżej uszczelki.
    Foto zamieszczę później jak będę miał dostęp do zmywarki.
  • Poziom 19  
    Zrób jeszcze zdjęcie z boku drzwi.
  • Specjalista AGD
    star4you napisał:
    odkręcę plastikową część zamka która jest przymocowana dwoma wkrętami do drzwi, podłożę po jednej lub dwie podkładki na jeden wkręcik i dokręcę zamknięcie do drzwi. W ten sposób zamek się schowa kilka milimetrów do wewnątrz i tym samym przyciągnie drzwi bliżej uszczelki.

Pomysł ciekawy, ale to nie wyjdzie z jednej prostej przyczyny, zamek nie jest przykręcany do drzwi tylko mocowany na zaczepy i zeby było smieszniej nie do pierwszej ścianki od komory zmywania tylko do tylnej.
  • Poziom 12  
    Płaszcz wodny podmieniłem na wyczyszczony, sprawdziłem układ hydrostatu jak sugerował kolega jednak parowanie nie ustąpiło.
    Rozebrałem klapę aby zobaczyć zamek- po oględzinach stwierdziłem że trzeba go wymienić bo mechanizm w nim nie działa już tak jak powinien. Jak kupię zamiennik to podmienię i zobaczę efekt. Zamiennik jest dużo tańszy od oryginału i jeszcze warto zainwestować.
    Poniżej fotki
    Zmywarka Siemens SF64T351EU/37 paruje drzwiami Zmywarka Siemens SF64T351EU/37 paruje drzwiami Zmywarka Siemens SF64T351EU/37 paruje drzwiami Zmywarka Siemens SF64T351EU/37 paruje drzwiami Zmywarka Siemens SF64T351EU/37 paruje drzwiami Zmywarka Siemens SF64T351EU/37 paruje drzwiami

Dodano po 4 [minuty]:

Ta szczelina gdzie przylegają drzwi jest raczej równa z każdej strony.
  • Poziom 12  
    Witam po dłuższej nieobecności.
    Zamykam temat parowania, powodem był zamek drzwi który po zamknięciu miał na tyle dużo luzu że nie dociągał ich całkowicie do uszczelki. Po założeniu nowego zamka- blokady oczywiście zamiennika (duża różnica w cenie od oryginału) już jest ok.
    Dziękuję za zainteresowanie tematem