Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer resetuje się przy uruchamianiu systemu.

30 Paź 2019 14:08 156 8
  • Poziom 9  
    Witam, z góry mówię że przejrzałem forum i Google i nie znalazłem rozwiązania swojego problemu. Problem dotyczy komputera oto jego specyfikacja: Ram DDR3 8G. (2 X 4G), płyta główna GA-970A-UD3, karta graficzna GTX560OC 1G. Procesor AMD X4 FX-4100 3,6GHz, dysk WD10EARS 1TB, zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+. Komputera używam 6 lat nic się z nim nie działo nie był podkręcany ani zbyt mocno katowany w grach, postanowiłem zmienić dysk na SSD i kartę graficzną na GTX 1050, po tej zamianie komputer po uruchomieniu systemu 5-10 sekund się resetuje. Po sprawdzeniu i wyeliminowaniu potencjalnych przyczyn znalezionych na forum doszedłem, że winę ponosi zasilacz, po zmierzeniu napięć wszystko niby dobrze poza szarym przewodem PWR OK na którym jest napięcie 0,12V, gdy obciążę linie 12V lub 5V napięcie wzrasta do 5,2V. Dodam że w komputerze wymieniłem zasilacz na inny i teraz dzieła dobrze. Moje pytanie, czy faktycznie zasilacz jest uszkodzony? Na starej karcie graficznej dział normalnie.
  • Poziom 10  
    O ile się nie mylę GTX560 nie potrzebuje dodatkowego zasilania, a jak z 1050? Ma dodatkowe zasilanie?
    560 jest mniej prądożerna więc może po prostu zasilacz nie wyrabia? Z biegiem lat jego sprawność spada.
    W zasilaczu możesz zobaczyć kondensatory.
  • Poziom 43  
    jan0404 napisał:
    przejrzałem forum

Gdybyś faktycznie przejrzał uważnie, to wstawiłbyś również SMART dysku oraz zdjęcie ekranu po conajmniej dwóch przebiegach Memtestu.
    www.memtest.org
  • Poziom 16  
    Lexir napisał:
    O ile się nie mylę GTX560 nie potrzebuje dodatkowego zasilania, a jak z 1050? Ma dodatkowe zasilanie?
    560 jest mniej prądożerna więc może po prostu zasilacz nie wyrabia? Z biegiem lat jego sprawność spada.
    W zasilaczu możesz zobaczyć kondensatory.

Właśnie że się mylisz. GTX560 to przecież stary Fermiak, odświeżona (podkręcona) wersja GTX460, więc wymaga 2x6pin z zasilacza.
  • Poziom 9  
    Karta GTX 1050 Palit bez dodatkowego zasilania pobór mocy 75w. a ten GTX560 ma pobór 150w. . A dyski nie mają wpływu działo się tak na nowym dysku ssd . Na nowym zasilaczu wszystko jest dobrze.
  • Poziom 43  
    Robert B napisał:
    zdjęcie ekranu po conajmniej dwóch przebiegach Memtestu.
    www.memtest.org

Doczekamy się?

jan0404 napisał:
    Na nowym zasilaczu

Czyli?
  • Poziom 9  
    Obecnie w komputerze zamontowałem nowy dysk SSD ,kartę graficzną GTX1050 i nowy zasilacz komputer drugi dzień po wymianie chodzi bez zakłóceń , a moje pytanie dotyczy tylko (cytat z pierwszego postu ): Po zmierzeniu napięć wszystko niby dobrze poza szarym przewodem PWR OK na którym jest napięcie 0,12V, gdy obciążę linie 12V lub 5V napięcie wzrasta do 5,2V. Moje pytanie, czy faktycznie zasilacz jest uszkodzony? .
  • Poziom 43  
  • Poziom 9  
    Czytałem kilka razy wcześnie na różnych stronach również na wikipedii do czego jest przewód PWR OK czy Power Good signal ale to nie rozwiązuje mojego problemu . Dodam że dziś jeszcze raz sprawdziłem napięcia ale woltomierzem analogowym i zauważyłem że po włączeniu nieobciążonego zasilacz napięcie na pwr ok na ułamek sekundy pokazuje 5,2v i potem spada do 0,12v. .Mam kilka innych zasilaczy starszych Fortrona 400w i Be quiet 300w i na nich bez obciążenia napięcie stale jest w granicach 5v.