Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Z3 Compact D5803 - Rozładowuje sie w 20 minut

30 Paź 2019 14:46 141 6
 • Poziom 9  
  Dzień dobry,
  mam problem z moim telefonem.

  - Marka: Sony Xperia
  - Model: Z3 Compact D5803
  - Firmware: Android 6.0.1
  - Przebieg telefonu: około 4 lata

  Rozładowuje się w ciągu około 20 minut zarówno z włożoną kartą SIM i włączonym internetem, jak i bez włączonego internetu. Po wyjęciu SIM i wyłączeniu netu, jest lepiej, ale nadal tempo spadania energii na wyłączonym ekranie, to jakieś 12% w 25 minut.

  Telefon był nieużywany przez 6 miesięcy z powodu rozbitego ekranu. Kupiłem nowy ekran (tani zamiennik za 80 zł) i wymieniłem go sam.

  Wszystko było dobrze przez jakieś 5 dni (internet był włączony cały czas), do wczoraj, kiedy jakieś 2 godziny po tym jak słuchałem muzyki przez słuchawki bluetooth bateria nagle zaczęła się rozładowywać, ale może to zbieg okoliczności? A może dość stara już bateria dostała mocniejszego kopa i się popsuła? Przez te ostatnich 5 dni, w sumie poza dzwonieniem, żadnego większego obciążenia nie było. Ok, to na tyle z dywagacji laika ;)

  Wczoraj po tym jak zaczął się ten problem, zauważyłem, że ekran kilka razy gorzej reagował, ale dziś już tego problemu nie ma.
  Telefon się nagrzewa, ale w sumie zawsze podobnie się nagrzewał. Czasami mam wrażenie, że bez powodu - niemniej, nie miało to nigdy zauważalnego wpływu na rozładowywanie się baterii. Telefon restartowałem kilka razy.
 • Poziom 31  
  A że starym wyświetlaczem też tak szybko "zjada" baterię?
 • Poziom 9  
  6 miesięcy temu na starym ekranie nie miałem takich przygód, a po tym jak potłukłem ekran, już go nie włączałem. Wymieniłem szybkę, było ok przez te 5 dni i dopiero po tych kilku dniach się to pojawiło.
 • Poziom 9  
  Tak natychnmiastowo potrafią się popsuć? :) Mam nadzieję, że to bateria właśnie.
 • Moderator - GSM
  Różnie, to bywa ale właśnie tak się zdarza. Możesz wykluczyć usterkę programowa wgrywając nowy firmware czy zrobić przywracanie do ustawień fabrycznych.
 • Poziom 9  
  Ok, kupuję baterię i sprawdzę. Dzięki :)