Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EIV634 - Czy płyta indukcyjna pracuje prawidłowo?

30 Paź 2019 15:13 234 8
  • Poziom 8  
    Witam,.

Posiadam płytę indukcyjną Electrolux EIV634 i mam z nią problemy. Chciałem się upewnić czy problem leży po stronie płyty, czy instalacji elektrycznej. Płyta jest podłączoną pod 400V.

Opis problemów:

[Jedno naczynie}: gdy naczynie znajduję się na lewym przednim lub prawym przednim polu grzewczym i jest ustawiona maksymalna moc [P], to po ok. 1 min. pracy, moc sama się zmniejsza do [14].

[Dwa naczynia]: gdy naczynia stoją na dwóch polach grzewczych (lewy dolne i lewe góry, nie jest włączona funkcją łączenia pól), to moc obu pól przeskakuje o więcej niż dwa poziomy. Dla każdego pola ta wartość jest inna.

Po za tym, indukcja czasami się sama wyłącza.

Wg. producenta, działanie płyty indukcyjnej, jest związane z aktywowaniem się funkcji "zarządzanie energią". Maksymalne obciążenie każdej fazy wynosi 3700 W. Funkcja rozdziela moc między pola grzejne podłączone do tej samej fazy. Funkcja włącza się, gdy łączna moc pól grzejnych podłączonych do jednej fazy przekracza 3700 W. Funkcja zmniejsza moc pozostałych pól grzejnych podłączonych do tej samej fazy.
    Wskazanie dla pól o zmniejszonej mocy grzania zmienia się w zakresie dwóch poziomów.

Ale dla pewności, chciałem Was zapytać czy takie działanie płyty jest prawidłowe? Może płyta jest źle podłączona?

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Tak, ostatnio montowałem podobną i było to samo.
  • Poziom 8  
    Przymierzam się do zakupu tej płyty. Co znaczy, że zmienia się w zakresie dwóch poziomów? Mógłbyś rozjaśnić?

Czy każda indukcja działa w ten sposób? Nie mogę mieć dwóch pól ustawionych na maksa?

• Poziom 39  
    Arkej napisał:
    Przymierzam się do zakupu tej płyty. Co znaczy, że zmienia się w zakresie dwóch poziomów? Mógłbyś rozjaśnić?

Płyta reguluje przydziałem mocy w sposób czasowo zmiennym.
    Tak została przyłączona i skonfigurowana. Jej działanie ma na celu, nie puszczenia domu z dymem,
    szczególnie gdy jest podłączona do jednej fazy.
  • Poziom 8  
    Piotr2608 napisał:
    Tak została przyłączona

To znaczy, że można tą indukcje połączyć w jakiś inny sposób?
    Znajomy elektryk mówił, że można zmienić jakieś fazy pod indukcją.
    Lepiej ingerować w urządzenie czy na "gniazdku" zmieniać (o ile jest taka opcja)?
  • Pomocny post

Poziom 39  
    Zostaw tak jak jest. Twój model płyty ma po prostu taką budowę.
    Ograniczenia mocy nie przeszkadzają jej w normalnym funkcjonowaniu.
    Funkcja zarządzania energią działa prawidłowo.
  • Poziom 8  
    Dzięki. Prosiłbym jeszcze o wyjaśnienie stwierdzenia "Wskazanie dla pól o zmniejszonej mocy grzania zmienia się w zakresie dwóch poziomów". Co znaczy w zakresie dwóch poziomów?

Stawiam naczynie na polu lewym górnym, ustawiam moc grzania na maksa. Stawiam kolejne naczynie na polu lewym dolnym - jaką wartość grzania mogę ustawić?

• Poziom 39  
    Arkej napisał:
    jaką wartość grzania mogę ustawić?

... możesz ustawić max i płyta będzie rozdzielała zapotrzebowanie mocy na te dwa pola
    lub też, oprogramowanie układowe nie pozwoli Ci ustawić MAX w sensie max, tylko górną granicę bezpieczną - 2 mniej na skali.
    W tych płytach są montowane trzy warianty modułów. Nie wiem też jak Electrolux akurat zabezpieczył Twoją płytę.
    Nic nie wymyślisz - tak działa większość płyt.
    Rosół i tak musisz wolniej gotować, nie doprowadzając do wrzenia.
    Sporo potraw gotuje się na wolnym ogniu :)
  • Poziom 8  
    Spoko, chciałem tylko wiedzieć, żeby później małżonce wytłumaczyć, że to tak po prostu działa :D