Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Phone - Konfiguracja APN do MMS

30 Paź 2019 17:07 150 4
  • Poziom 3  
    Witam,
    mam taki problem, otóż przeniosłem się do innego operatora, posiadam telefon Lumia 830 z systemem dziś już "na wymarciu" Windows Phone 10

Mam podane od operatora takie dane aby móc skonfigurować APN do MMSów:
    Windows Phone - Konfiguracja APN do MMS

U mnie są takie pozycje:

Windows Phone - Konfiguracja APN do MMS Windows Phone - Konfiguracja APN do MMS

Raz udało mi się tak to ustawić, że pobieranie mmsów było możliwe, natomiast wysyłanie nie działa.
    W tej chwili nie działa nic, nie pobiera wiadomości mms, ani nie da się wysłać, wyskakuje błąd.

Czy ktoś się orientuje czy ta wartość-Bramka WAP (adres URL)- 212.2.96.16
    To jest u mnie Serwer Proxy? czy to się zostawia puste?

Tak samo nie wiem czym się różni port Bramki WAP: 8080 a port MMSC: 8002, gdzie to się u mnie wprowadza.
    To co widać wyżej, to są moje wprowadzone wartości ale nie wiem czy poprawnie.

Bo jest jeszcze sytuacja tego typu że jak nieraz wprowadzę dane, to ten punkt dostępu nie chce się zapisać i wyskakuje błąd a innym razem zostaje zapisany :roll:

Dzięki z góry!
  • Poziom 31  
    Jakiego operatora masz kartę sim? Czy APN do internetu masz poprawnie ustawiony? Czy masz włączony internet w telefonie (nie wifi) przy próbie pobrania wiadomości?
  • Poziom 3  
    To jest sieć "Lajt Mobile", jakiś odłam Plusa zdaje się.
    APN do internetu udało się ustawić bez problemu i internet jako "dane komórkowe" działa bardzo dobrze.

Natomiast jest problem z mmsami, nie wiem jak to skonfigurować i co gdzie wpisywać.
  • Poziom 31  
    A nie ma przez przypadek jakiejś aktywacji MMS krótkim kodem? Fakt, gdzieś trzeba wpisać ten adres 212... sprawdzę jak wykopię jakąś linię Próbowałeś konfigurację SMS? Link
  • Poziom 3  
    Wysłałem smsa na nr 8090 - treść "MMS" żeby pojawiła się konfiguracja automatyczna.
    Niestety otrzymałem sms zwrotny "Niestety nie możemy dostarczyć ustawień sieci dla Twojego urządzenia".

Więc po prostu trzeba to wprowadzić wszystko ręcznie, tylko szkoda że te pozycje na stronie operatora i u mnie w telefonie trochę się różnią i nie wiadomo właściwie co gdzie powinno być.