Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asmax AR 1004g + Dynamode BR6004 W-G1 jako router wifi

30 Paź 2019 17:57 210 1
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam stary i już wysłużony router netii (za 2 tyg zmieniam dostawcę więc już nie opłaca mi się ich prosić o nowy ale do tego czasu chciał bym jednak miec wifi ) Asmax AR 1004g.
    Router ma już bardzo niestabilne polacznie wifi (sieć nawet z bliska co chwile rozłącza, znika i dopiero po chwili jest wykrywana ponownie), ale po podączeniu routera kablem do laptopa siec smiga bez problemowo.

Mam też inny stary router Dynamode BR6004 W-G1 więc pomyślałem, ze skoro po kablu śmiga to połączę oba routery kablem i Dynamode bedzie nadawało dalej po WIFI.

Niestety po podaczeniu kabla do LAN w Asmaxie oraz WAN w Dynamode nie ma w tym drugim internetu. Może ktoś podsunie pomysł co trzeba skonfigurować w dynamode?
    Dodam, że dynamode był kiedys używany do ściagania sygnału wifi od sąsiada a potem po kablu do komputera. Było to z 10 lat temu. Teraz potrzebuje na odwrót. kabel- wifi.

Dodatkowym utrudnieniem może być fakt ze router netii ma zmienione hasło i login do strony konfiguracyjnej a jednocześnie nie moge go zresetować bo nie mam już kartek z parametrami do konfiguracji dostępu do internetu.
    Z góry dziękuję za pomoc.