Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica AWCT10l - Bierze wodę ale nie pierze.

Vibrionka 30 Oct 2019 18:59 666 6
 • #1
  Vibrionka
  Level 1  
  Witam.
  Mam problem z pralką mianowicie pobiera wodę, ale nie zaczyna nic więcej się dziać tylko zaświecają się lampki tak jak na załączonym zdjęciu. Po wyłączeniu i zmianie programu problem się powtarza. Po sprawdzeniu filtra dałam na program wirowania delikatnego był postęp - pralka zrobiła parę obrotów i na tym koniec. Na drugi dzień spróbowałam pusta pralkę puścic - bez problemu pralka działa.

  Po załadowaniu prania również działa do momentu wirowania - słabo wywirowane ubranie i ponownie zaświecenie lampek. Po zmianie programu bez zmian pierwszy etap (pobieranie bądź wylewanie) bez problemu a potem lampki się świecą. Co to może być i czy raczej samemu można ogarnąć te usterkę? Dziękuję za informację.
  Pozdrawiam
  Amica AWCT10l - Bierze wodę ale nie pierze.
 • Helpful post
  #2
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Amica AWCT10l - Bierze wodę ale nie pierze.
  Zacząłbym od sprawdzenia grzałki. Zdejmij Decor co masz pod drzwiami i tam masz grzałkę i czujnik temperatury.
 • #3
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Ja proponuję sprawdzić silnik z szczególnym wskazaniem na szczotki. Kończą się lub już się skończyły.
 • #5
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Kod błędu, który został wyjaśniony, na coś innego wskazuje...
 • #6
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Jak najbardziej, nikt tego nie neguje. Z całym szacunkiem Kolego dla Twego doświadczenia ale tutaj jest jeszcze inny fakt opisany przez założycielkę postu. Mianowicie etap wirowania z wsadem prania. Po słabym wirowaniu pralka wyświetla ten sam błąd a przecież na tym programie grzałka jest ,,martwa,,. Ponadto podczas pobierania wody pralka powinna wykonać kilka obrotów a tego nie robi. Grzałka jest później uruchamiana . Z opisu wynika, że błąd wyskakuje już w czasie pobierania wody kiedy to powinna wykonać kilka obrotów bębna. Więc stawiam na szczotki. Grzanie o ile dobrze pamiętam następuje stanowczo później.
 • #7
  User removed account
  Level 1