Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AWCT10l - Bierze wodę ale nie pierze.

30 Paź 2019 18:59 264 6
 • Poziom 2  
  Witam.
  Mam problem z pralką mianowicie pobiera wodę, ale nie zaczyna nic więcej się dziać tylko zaświecają się lampki tak jak na załączonym zdjęciu. Po wyłączeniu i zmianie programu problem się powtarza. Po sprawdzeniu filtra dałam na program wirowania delikatnego był postęp - pralka zrobiła parę obrotów i na tym koniec. Na drugi dzień spróbowałam pusta pralkę puścic - bez problemu pralka działa.

  Po załadowaniu prania również działa do momentu wirowania - słabo wywirowane ubranie i ponownie zaświecenie lampek. Po zmianie programu bez zmian pierwszy etap (pobieranie bądź wylewanie) bez problemu a potem lampki się świecą. Co to może być i czy raczej samemu można ogarnąć te usterkę? Dziękuję za informację.
  Pozdrawiam
  Amica AWCT10l - Bierze wodę ale nie pierze.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Amica AWCT10l - Bierze wodę ale nie pierze.
  Zacząłbym od sprawdzenia grzałki. Zdejmij Decor co masz pod drzwiami i tam masz grzałkę i czujnik temperatury.
 • Poziom 27  
  Ja proponuję sprawdzić silnik z szczególnym wskazaniem na szczotki. Kończą się lub już się skończyły.
 • Specjalista AGD
  Kod błędu, który został wyjaśniony, na coś innego wskazuje...
 • Poziom 27  
  Jak najbardziej, nikt tego nie neguje. Z całym szacunkiem Kolego dla Twego doświadczenia ale tutaj jest jeszcze inny fakt opisany przez założycielkę postu. Mianowicie etap wirowania z wsadem prania. Po słabym wirowaniu pralka wyświetla ten sam błąd a przecież na tym programie grzałka jest ,,martwa,,. Ponadto podczas pobierania wody pralka powinna wykonać kilka obrotów a tego nie robi. Grzałka jest później uruchamiana . Z opisu wynika, że błąd wyskakuje już w czasie pobierania wody kiedy to powinna wykonać kilka obrotów bębna. Więc stawiam na szczotki. Grzanie o ile dobrze pamiętam następuje stanowczo później.
 • Specjalista AGD
  Moduł jest popsuty. Nie dość, że nie komunikuje błędu z czerwoną lampką (czwarta w kolejności od lewej), to dać sobie spokój.
  Pora na wymianę urządzenia.
  Lub MKP 2,2µF do wymiany i sprawdzenie.
  Koniec pomysłów.