Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus C-330 - Hydraulika rozdzielacz dwusekcyjny

30 Paź 2019 21:10 417 4
  • Poziom 11  
    Witam,
    potrzebuję pomocy z hydrauliką w Ursusie C-330... teraz do sedna, oryginalny rozdielacz pod siedzeniem zaczyna kuleć nie chcę inwestować w nowego Archimedesa wolę już przerobić hydraulikę na rozdzielacz dwusekcyjny montowany na błotniku czyli jedną sekcję wykorzystać do zasilania podnośnika pod siedzeniem poprzez dorobienie kryzy przykręcanej w miejsce oryginalnego rozdzielacza poprzez króćce i węże hydrauliczne (widziałem już takie przeróbki na zdjęciach w internecie), natomiast drugą sekcję do hydrauliki zewnętrznej czyli do dwóch szybkozłączy do siłownika zewnętrznego.
    Interesuje mnie opinia osoby znającej się na rozdzielaczach hydraulicznych jaki rozdzielacz dobrać...
    Wiadomo że musi być dwusekcyjny przepływ może być 40 litrów tylko z jakimi sekcjami wybrać?
    Jedna sekcja będzie zasilała tylko i wyłącznie siłownik jednostronnego działania czyli ten w plecaku i tu do wyboru są dwie możliwości sekcja z funkcją pływającą lub nurnikowa oczywiście z zatrzaskiem, aby podczas np. opuszczania ramion nie trzeba bylo cały czas trzymać ręki na dzwigni czekająć aż ramiona opadną.
    Druga sekcja do hydrauliki zewnętrznej na dwa szybkozłącza i tu wchodzi raczej w grę sekcja pływająca tak aby można było podpiąć do jednego szybkozłącza siłownik jednostronnego działania np. przyczepa wywrotka (drugie pozostanie wtedu nie podpięte) i w razie potrzeby siłownik dwystronnego działania czyli wykorzystując dwa szybkozłącza.
    Może ktoś mi doradzić w temacie tego rozdzielacza....
    Z góry dziękuję :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Ale po co chcesz kombinować we własnym zakresie? Kilku internetowych sprzedawców oferuje gotowe zestawy tego rozwiązania. Adapter do podnośnika, przewody hydrauliczne (metalowe nawet), rozdzielacz i niezbędne części. Musisz tylko zwrócić uwagę na rodzaj rozdzielacza , żeby na podnośniku była sekcja do siłownika jednostronnego działania ze sprężyną na podnoszeniu, oraz sekcja do siłowników jedno- i dwustronnego działania z pozycją pływającą zabezpieczoną zapadką (jak w oryginale) żebyś nie miał problemów z niektórymi maszynami. Prócz rozdzielacza zwróć uwagę na miejsce montażu, bo często jest to miejsce przy błotniku za prawą noga, czyli tam gdzie była dźwignia fabrycznego rozdzielacza pod siedzeniem.
  • Poziom 11  
    Dokładnie chcę zastosować taki gotowy zestaw tylko właśnie nie wiedziałem jaki rozdzielacz wybrać bo jest tego kilka wersji. Chce na przewodach hydraulicznych aby można było wybrać miejsce montażu dogodne dla mnie, sprzedawca dorobi taką długość przewodów jaką będę potrzebował. Bo ten zestaw w rurkami to o kant wiadomo czego można potłuc ci co kupili odradzają bo rurki nie pasują trzeba je doginać no i te umiejscowienie mi nie pasuje...
    Sekcja do siłownika jednostronnego działania ze sprężyną na podnoszeniu jak to rozumieć? sekcję nurnikową masz na myśli? a co to za sprężyna?
    Co do drugiej sekcji hydrauliki zewnętrznej właśnie o tym myślałem z funkcją pływającą i zatrzaskiem tak jak w oryginale
    A może wybrać rozdzielacz z dwoma sekcjami pływającymi ?
  • Poziom 39  
    Robin23 napisał:
    Sekcja do siłownika jednostronnego działania ze sprężyną na podnoszeniu jak to rozumieć?

Dźwignia cofa się z położenia "Podnoszenie" do położenia "Stop". Pozycje "Stop" i "Opuszczanie/pływająca" powinny posiadać zatrzaski. To są szczegóły ważne przy składaniu zamówienia u producenta rozdzielaczy, bo bez tego produkowana jest wersja "standard" czyli sprężyny cofające do pozycji "Stop", brak zatrzasków i pozycji pływającej - sekcja do siłowników dwustronnego działania. W niektórych nowych ciągnikach są np. 4-sekcyjne rozdzielacze ale każda ma inny układ sprężyn/zastrzasków/sekcji dlatego np. jedna sekcja nadaje się do siłownika dwustronnego działania, druga do siłownika jednostronnego działania, a trzecia do zewnętrznego rozdzielacza lub silnika hydraulicznego itp.
  • Poziom 11  
    Teraz rozumiem o co chodzi, i wychodzi na to że trzeba brać rozdzielacz z dwiema sekcjami pływającymi one mają w standardzie zatrzask na sekcję pływającą, położenie dzwigni na sprężynie że dzwignia ciągle stoi w pozycji neutralnej 0 czyli 1 - 0 - 2 - (3) to zatrzask funkcja pływają
    Rozdzielacze ze standardową sekcją są tylko na sprężynie lub zatrzasku 1 - 0 - 2 i robiąc zmianę przez podmianę sekcji zwykłej na nurnikową zostanie też na sprężynie lub zatrzasku do wyboru, podmieniając kołpak na zatrzask tracimy funkcję sprężyny mamy sam zatrzask czyli tylko ten w funkcji pływającej ma sprężynę i zatrzask ma jednej i tej samej sekcji. Więc aby mieć zatrzask jak i sprężynę trzeba brać z dwiema sekcjami pływającymi. Cgyba dobrze myślę?