Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Nie dzia豉 czasem prawy - g這郾ik Logitech z623 ASUS Xonar SE (5.1 Sound)

30 Pa 2019 21:56 222 9
  • Poziom 7  
    Witam

Mam pytanie mam zestaw g這郾ik闚 Logitech Z623 2.1+ karta muzyczna ASUS Xonar SE (5.1 Sound) czasami nie dzia豉 prawy g這郾ik albo oby dwa g這郾iki naraz bardzo kiepsko s造cha

Gdy prze陰czam system na hibernacj lub wy陰czam kompa ca趾owicie i uruchamia si ponownie to gra tylko lewy a prawy prawie w og鏊e nie gra albo oby dwa g這郾iki naraz bardzo kiepsko s造cha .

My郵a貫m 瞠 jest g這郾iki kt鏎e mam s zepsute wi璚 zam闚i貫m nowe ze sklepu i dzieje si to samo .....

Mam na p造cie g堯wnej kart muzyczn i dzieje si podobnie .

My郵a貫m 瞠 mo瞠 sterowniki si gryz wi璚 sformatowa貫m dysk i mam czysty system i dzieje si tak jak by這 wcze郾iej ..

Przeszuka貫m wiele temat闚 i znalaz貫m 瞠bym 軼i庵n inne sterowniki do karty muzycznej bo te co s na p造cie lub co windows automatycznie pobiera to 鄉ietnik

s to one : UNi Xonar Drivers 1.81

System windows 10 64 bit

Karta muzyczna ASUS Xonar SE (5.1 Sound)

Logitech Z623 2.1

Prosz o porad poniewa nie mam ju pomys逝 jaki mo瞠 by problem ...

Wysy豉m zdj璚ia w za陰czniku je瞠li trzeba b璠zie to wy郵e wi璚ej

Pozdrawiam i czekam na porady

Nie dzia豉 czasem prawy - g這郾ik Logitech z623 ASUS Xonar SE (5.1 Sound) Nie dzia豉 czasem prawy - g這郾ik Logitech z623 ASUS Xonar SE (5.1 Sound) Nie dzia豉 czasem prawy - g這郾ik Logitech z623 ASUS Xonar SE (5.1 Sound)
  • Poziom 43  
    Kabla nie u篡wasz tego samego?
  • Poziom 7  
    Tak u篡wam zdj璚ia poni瞠j :
    Nie dzia豉 czasem prawy - g這郾ik Logitech z623 ASUS Xonar SE (5.1 Sound) Nie dzia豉 czasem prawy - g這郾ik Logitech z623 ASUS Xonar SE (5.1 Sound)
    Nie dzia豉 czasem prawy - g這郾ik Logitech z623 ASUS Xonar SE (5.1 Sound)

Ale dzisiaj nagle przesta dzia豉 lewy g這郾ik i zauwa篡貫m w ustawieniach 瞠 ustawienia balansu zosta造 ustawione na praw stron gdy dam na po這w to prawy g這郾ik zaczyna gra ciszej gdy dam na 100 % na lew stron nic nie s造cha ....
  • Poziom 43  
    Sprawd lub wymie kabel.

• Poziom 43  
    markolm86 napisa:
    w ustawieniach 瞠 ustawienia balansu zosta造 ustawione na praw stron gdy dam na po這w to prawy g這郾ik zaczyna gra ciszej gdy dam na 100 % na lew stron nic nie s造cha ....

No i prawid這wo.
    Do podmiany kabel sygna這wy, sprawdzi te na innym 廝鏚le, np.telefonie.
  • Poziom 7  
    helmud7543 napisa:
    Sprawd lub wymie kabel.

Kupi貫m dzi nowy kabel i testuj dam zna jak si sprawy maj niebawem ... :)
  • Poziom 7  
    Po kilkudniowym te軼ie nowego kabla stereo audio nadal pojawia si problem, poniewa gra tylko prawy g這郾ik lewy nie gra. ...

Wszed貫m w ustawienia i balans g這郾o軼i przestawi si na 100 % prawo gdy dam na lew stron cisza ...

Co jeszcze mo積a zrobi ?

Nie dzia豉 czasem prawy - g這郾ik Logitech z623 ASUS Xonar SE (5.1 Sound)
  • Red. Komputery FAQ
    markolm86 napisa:
    Co jeszcze mo積a zrobi ?

Nie jeszcze, tylko nie zrobi貫 wszystkiego o co pisali鄉y...

sosarek napisa:
    sprawdzi te na innym 廝鏚le, np.telefonie.

Na obu kartach d德i瘯owych niby to samo, a sprawdza貫 na s逝chawkach czy tam wszystko w porz康ku? Pod陰cza貫 g這郾iki do innego 廝鏚豉?

Po nitce do k喚bka. Jak potwierdzisz na 100% 瞠 wyj軼ie z karty jest OK, wtedy mo瞠sz sprawdzi kabel robi帷 p皻le do wej軼ia liniowego. Jak kabel jest ok zostaje uszkodzenie g這郾ik闚.

Przyczyny usterki g這郾ik闚 (domy郵am si, ob tego zestawu dok豉dnie nie znam):
    -uszkodzone wej軼ie jack w g這郾ikach (sprawdzisz podaj帷 sygna na wej軼ie aux chinch)
    -uszkodzenie przewodu do lewego g這郾ika (jest to wielo篡這wy przew鏚, idzie tam te niski sygna do i z potencjometru) -mo積a porusza na zagi璚iach i przy wtyczkach - najlepiej skr璚i balance na stron gdzie jest cisza i wtedy rusza.
    -Uszkodzenie toru audio w lewym g這郾iku
    -uszkodzenie w obwodzie wzmacniacza audio - tu ju potrzeban jest wiedza by zdiagnozowa problem.
  • Poziom 7  
    Sprawdzi貫m na telefonie prawy g這郾ik dzia豉 lewy cisza
  • Poziom 7  
    G這郾iki okaza造 si zepsute kupi貫m nowe i dzia豉j bez zarzutu

Dzi瘯i za pomoc