Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Definicja prawa budowlanego

30 Paź 2019 22:15 198 8
  • Poziom 7  
    Witam mam problem , jest taki zapis prawa budowlanego -
    2 :wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, garaży, wiat lub przydomowych ganków i oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2powierzchni działki:

i tu pytanie czy chodzi o dwa budynki które maja łącznie 35m2, czy dwa budynki każdy po 35m2 ?
  • Poziom 29  
    Dwa różne budynki do 35m2 każdy
  • Poziom 7  
    Niestety pani inspektor z PINB twierdzi inaczej, to mi już ręce opadają.
  • Poziom 23  
    A co ma pinb do tego? Ktoś doniósł i przyleźli ? Czy dopiero masz zamiar budować?
  • Poziom 43  
    Nie może chodzić o łączną powierzchnię, bo inaczej zapis o ilości budynków nie miał by sensu.
  • Poziom 40  
    Na każdych 500m^2 działali mogą stać dwa budynki do 35m^2.
  • Moderator Samochody
    radek3p napisał:
    Niestety pani inspektor z PINB twierdzi inaczej, to mi już ręce opadają.
    Pani inspektor jest nie kompetentna. Dwa budynki po 35m2 każdy - na tzw. "zgłoszenie".
  • Poziom 7  
    Ktoś był ''uprzejmy,, ale problem że to drewniany który został postawiony 35 lat temu a ja jedynie go trochę odnowiłem nie wiem czy wtedy było potrzebne zgłoszenie czy nie a ja nie mam na to kwitów.Oczywiście mówimy o działce która się mieści na wsi.
  • Poziom 23  
    A to zupełnie zmienia postać rzeczy.
    Obowiązują przepisy PB na 84 rok.I o ile pamiętam, to powinieneś mieć pozwolenie na budowę. Acha, uprzedzam pytanie: To zupełnie nie jest istotne,że to nie ty postawiłeś.Odpowiadasz teraz ty.
    Jeżeli doniesli teraz,to jedyną szansą jest legalizacja.