Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Ryzen 5 2600 - pytanie o BIOS.

30 Pa 2019 22:18 183 17
  • Poziom 4  
    Witam,
    Mam pytanie dotycz帷e BIOSU zwi您ane z moim procesorem. Posiadam Ryzen 5 2600, p造ta g堯wna to b450 k4 gaming fatal1ty.
    Od samego pocz徠ku wersja jak m鎩 BIOS posiada to P3.50, a podobno do tego procesora nie jest zalecana ta wersja.
    Co mam zrobi w tej sytuacji?

Z g鏎y dzi瘯i za pomoc.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Je郵i wszystko Ci dzia豉 poprawnie to nic nie r鏏, bo nic z tym robi nie musisz.
  • Red. Komputery FAQ
    Nie wiem sk康 masz te wyssane z palca informacje. Jest to najnowszy BIOS i taki ma by. Nic z tym nie r鏏.
  • Poziom 4  
    dt1 napisa:
    Witaj. Je郵i wszystko Ci dzia豉 poprawnie to nic nie r鏏, bo nic z tym robi nie musisz.

Problem jest w tym, 瞠 profil XMP nie chce wejsc. Po w陰czeniu go i po uruchomieniu taktowanie RAM jest takie jak przed w陰czeniem XMP. Co mog z tym zrobi?
    I jeszcze jak w陰cze jak捷 gr nie zale積ie jak to wiatraki zaczynaj dziwnie pracowa, mo積a nazwa to szumem. Nie wiem czy to jaka wada czy poprostu taki egzemplarz mi si trafi. Zdaj mi si, 瞠 ten d德i瘯 pochodzi z ch這dzenia procesora.
    sylweksylwina napisa:
    Nie wiem sk康 masz te wyssane z palca informacje. Jest to najnowszy BIOS i taki ma by. Nic z tym nie r鏏.

Nie s wyssane z palca, sprawd co producent pisze o aktualizacji do wersji 3.50:

Ryzen 5 2600 - pytanie o BIOS.

PLuuMeR napisa:
    Problem jest w tym, 瞠 profil XMP nie chce wejsc. Po w陰czeniu go i po uruchomieniu taktowanie RAM jest takie jak przed w陰czeniem XMP. Co mog z tym zrobi?

Ustaw konfiguracj r璚znie. Jaki to RAM? Nie jest powiedziane, 瞠 musi dzia豉 zgodnie z profilem XMP, procesor oficjalnie wspiera do DDR4-2933 przy dw鏂h modu豉ch RAM.

PLuuMeR napisa:
    I jeszcze jak w陰cze jak捷 gr nie zale積ie jak to wiatraki zaczynaj dziwnie pracowa, mo積a nazwa to szumem.

Generalnie wentylatory szumi jak przyspieszaj - tu chyba nic dziwnego w takim zachowaniu nie ma.

PLuuMeR napisa:
    Zdaj mi si, 瞠 ten d德i瘯 pochodzi z ch這dzenia procesora.

Je郵i to fabryczne ch這dzenie to pod obci捫eniem b璠zie szumie.
  • Poziom 4  
    Jeszcze w sumie sprawa wydajno軼i mojego komputera. Mam RTX 2060 i r5 2600 16 GB RAM patriot viper 4 3200, dysk ssd.
    W niekt鏎ych grach mam znaczna ilo嗆 mniej fps'w ni ludzie pokazuj帷y wyniki na benchmarkach. Jaka mo瞠 by tego przyczyna?
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Mo瞠 inne ustawienia w grach, inne taktowanie podzespo堯w, inne ustawienia sterownika graficznego, mo瞠 masz wy窺ze temperatury.
  • Poziom 4  
    A je瞠li chodzi o taktowanie RAM mi璠zy 2133, a 3200 to jest du瘸 r騜nica wydajno軼i w grach?
  • Pomocny post
    Jaka jest - w jednych grach wi瘯sza, w drugich mniejsza, zwykle zauwa瘸lna.
  • Poziom 4  
    Dlaczego m鎩 dysk ssd jest widziany jako dysk zewn皻rzny? Ma to jakikolwiek wp造w na wydajno嗆 komputera? I jak zrobi 瞠by by jako wewn皻rzny?
    Jeszcze jedna sprawa m鎩 procesor pracuje ca造 czas na najwy窺zych GHz, dlaczego tak si dzieje?
    W jednym i drugim przypadku: gdzie s podawane te informacje?
  • Poziom 4  
    dt1 napisa:
    W jednym i drugim przypadku: gdzie s podawane te informacje?

Mog wysun望 m鎩 dysk SSD ale nie wiem dlaczego jest taka opcja i w menad瞠rze zada pokazuje mi 瞠 procesor wi瘯szo嗆 czasu chodzi na 3.7 GHz.
    Nie wiadomo, jaki masz SSD, je郵i SATA to mo瞠sz ustawi w BIOS, 瞠by hot plug by dla tego dysku wy陰czony. W sumie nie wiadomo, jaki masz dysk, bo nie napisa貫 tego. Tak czy inaczej nie wp造wa to na wydajno嗆 dysku, a je郵i jest systemowy to i tak go nie mo瞠sz zatrzyma.

Je郵i procesor dzia豉 wi瘯szo嗆 czasu na 3.7GHz to znaczy, 瞠 jest obci捫ony. Je郵i dzia豉 ca造 czas to by mo瞠 ustawi貫 profil wysoka wydajno嗆 czy co podobnego.
  • Poziom 4  
    dt1 napisa:
    Nie wiadomo, jaki masz SSD, je郵i SATA to mo瞠sz ustawi w BIOS, 瞠by hot plug by dla tego dysku wy陰czony. W sumie nie wiadomo, jaki masz dysk, bo nie napisa貫 tego. Tak czy inaczej nie wp造wa to na wydajno嗆 dysku, a je郵i jest systemowy to i tak go nie mo瞠sz zatrzyma.

Je郵i procesor dzia豉 wi瘯szo嗆 czasu na 3.7GHz to znaczy, 瞠 jest obci捫ony. Je郵i dzia豉 ca造 czas to by mo瞠 ustawi貫 profil wysoka wydajno嗆 czy co podobnego.

Dysk to Crucial MX 500 500GB, hot plug jest wy陰czony w biosie. Mo磧iwe 瞠 mam ustawion wysoka wydajno嗆.
  • Pomocny post
    Je郵i hotplug dla tego portu SATA jest wy陰czony, to nie powinno by go na li軼ie usuwania sprz皻u.
  • Poziom 4  
    dt1 napisa:
    Je郵i hotplug dla tego portu SATA jest wy陰czony, to nie powinno by go na li軼ie usuwania sprz皻u.

A problem jest w tym, 瞠 jest ale nie mam poj璚ia dlaczego. Cho to chyba nie ma wi瘯szego znaczenia.
    W sumie to nie ma 瘸dnego.