Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 6240/1FD dziwne zachowanie

30 Paź 2019 22:34 198 5
  • Poziom 9  
    Witam koledzy.
    Mam problem ze zmywarką Whirlpool ADG 6240 jak w tytule sprawa jest taka, że jak ją puszczę na program zwykły tzn. pierwszy z listy bez żadnego grzania to program idzie normalnie i wszystko jest ok. Natomiast jak puszczę program jakiś inny np. Eco 45 stopni lub jakiś inny z temperaturą to zmywarka nie spuszcza wody i nie startuje, stoi i nic nie robi czas sobie leci na programatorze.

Grzałkę sprawdzałem ma 28Ω, wyczyściłem też czujnik OWI, ale nic nie pomogło, może trzeba by go wymienić bo nie mam pomysłu jak go sprawdzić. Jednak może winny jest programator gdyż zmywarka działa tylko na jednym programie? Podpowiedzcie coś.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    Pomiar grzalki na wtyczce należy wykonac ponieważ są tam tez bezpieczniki termiczne ... sprawdzić czy nie ma przebicia do obudowy a druga opcja to programator
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Przebicia nie ma. Gościu mówił że normalnie grzala wode a teraz wogole zero startu włączam start i stoi nic się nie dzieje ale tylko na programach z grzaniem. Gdyby to była grzalka to by chociaż na początku wode spuscila a ona nic nie robi nie spuszcza nie pobiera ale tylko na tych programach z temperaturą. Na programie bez grzania wody idzie wszystko Oki. Czytałem że moze to być wina czujnika Owi sprawdzę też grzalke dokładnie.
  • Poziom 9  
    Myślę, że gdyby to była grzalka to by chociaż ruszała, ale sprawdzę to jeszcze dokladnie.
  • Poziom 9  
    Witam niestety podmienilem grzalke i czujnik NTC i niestety zmywarka nie ozyla. Nie rusza na wszystkich programach z grzaniem stoi czas na programatorze idzie a zmywarka nic. Działa tylko na programie płukanie zimna woda. Moje podejrzenie pada na moduł ale właściciel nie dał się przekonać żeby go sprawdzić. Także tyle pozdrawiam.