Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Boxer III, 2.2hdi - Nie grzeją świece żarowe

30 Oct 2019 22:48 1731 1
  • Level 10  
    Witam. Walczę z problem trochę ciężkiego odpalania tego Peugeota. Nie ma tragedii ale przy nowych wtryskach i regenerowanej pompie WC powinno być igła a czuję już, że duże problemy zaczną się wtedy gdy zaczną się mrozy. Rozrusznik zregenerowany, akumulator sprawdzony i podmieniony na inny 100% sprawny, praktycznie nowy a czasem jest problem z obróceniem wału. Do tego zastanawia mnie problem ze świecami i tutaj pytanie jakie warunki muszą być spełnione aby świece się załączyły bo póki co kontrolka gaśnie chwilę po włączeniu zapłonu. Sprawdziłem świece i są sprawne, robiłem testy kompem i przekaźnik zostaje wysterowany i napięcie na świecie dochodzi. Zrobiłem więc jeszcze inny test polegający najpierw na odłączeniu czujnika temp. płynu chłodniczego, później kolejno razem odpinałem czujnik temp. paliwa, powietrza z przepływki i drugiego w "rozdzielaczu" powietrza. Wszędzie w parametrach rzeczywistych odpiętych czujników miałem wartość "-40oC" A kontrolka świec i tak gasła nadal zaraz po przekręceniu kluczyka. Błędów ze świecami lub przekaźnika brak. Czasem tylko pojawia się błąd sterowika P0603
    Zostało też sprawdzone ciśnienie na cylindrach i na kazdym wartosci są zblizone do 30bar.
    Podpowie ktoś coś?
    Pozdrawiam
  • Admin of Computers group
    medick91 wrote:
    Czasem tylko pojawia się błąd sterowika P0603
    Czyli spadek napięcia na sterowniku silnika.
    Jeśli akumulator sprawny, to należy sprawdzić rozrusznik i kable (plus do rozrusznika i minus>masa z akumulatora do silnika).

Kontrolką świec bym się nie przejmował, tam i tak świece (jeśli się nie mylę) grzeją nawet po uruchomieniu silnika (o ile układ sprawny).