Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG G5 H850 - qualcomm 9008 - nie uruchamia się

31 Paź 2019 10:48 240 7
  • Poziom 11  
    Telefon nie uruchamia się normalnie. Po podpięciu do komputera widać go w trybie qualcomm 9008. Z telefonu interesują mnie dane. Z informacji jakie posiadam w telefonie zamontowana jest pamięć UFS i nie znalazłem do niego żadnych loaderów. Jak mogę sprawdzić, (czy jest zwarcie itp) naprawienie tego sprzętu byłoby najlepsze. Potrzebowałbym informacji jak naprawić go, jak sprawdzić gdzie jest problem. Jestem początkujący i potrzebowałbym podstawowych informacji.
  • Poziom 33  
    Jesli wchodzi z automatu w tryb 9008 to albo ktos grzebal i uszkodzil bootloader, albo uszkodzona jest kosc pamieci (UFS) albo jest jakis problem z komunikacja z koscia pamieci. G5-ka jest fabrycznie szyfrowana wiec jedynie uruchomienie urzadzenia pozwoli ci dostac sie do danych. Rozbierz go i sprawdz pod katem sladow po zalaniu, korozji w okolicy kosci pamieci itp.

Jesli nie bedzie zadnych widocznych sladow, mozesz sprobowac wygrzac plyte na poczatek. Do tego przydalby sie podgrzewacz/preheater i wypadalo by sie postarac zeby temperatura na plycie nie przekroczyla ~180-200 stopni. G3, G4, V10 itp potrafily sie tak zachowywac i taka procedura czasem pomagala ozywic je na wystarzczajaco dlugo zeby zgrac dane.
  • Poziom 11  
    Wygrzewałem w temp. 90 stopni kilkanaście godzin - nic to nie dało. Jeżeli miałbym spróbować w temp. 180 stopni to ile czasu potrzebuje? (mam specjalny sprzęt do tego).
    Sprawdzałem pod mikroskopem i nie widać żadnych zalań itp.
  • Poziom 33  
    rger napisał:
    Wygrzewałem w temp. 90 stopni kilkanaście godzin - nic to nie dało. Jeżeli miałbym spróbować w temp. 180 stopni to ile czasu potrzebuje? (mam specjalny sprzęt do tego).

90 stopni to troche malo, 180 stopni przydalo bys sie na plycie - ok 15-20 minut powinno starczyc.
  • Poziom 11  
    niestety 180 stopni 20 minut i cały czas qualcomm 9008. Czy jestem jakoś wstanie sprawdzić ścieżki - czy gdzieś nie ma zwarcia itp? Po podłączeniu do ładowarki ładuje się normalnie - 1A.
  • Poziom 11  
    niestety ciągle widać go jako qualcomm 9008

Dodano po 55 [minuty]:

znalazłem w sieci plik elf firehorse for 8996. EMMC Dongle wykrywa pamięć, następnie wysyła bootloader po czym pojawia się błąd cant initial protocol, maybe demaged emmc or wrong DA file...
  • Poziom 33  
    Firehose nie sa uniwersalne. LG czesto wymagaja wlasnych, podpisanych cyfrowo. Niestety dostepnego loadera do G5-ki nigdy nie widzialem wiec w ten sposob ciezko bedzie ci to zweryfikowac a ten blad nie znaczy, ze uszkodzona jest kosc, choc wykluczyc tego nie mozna.

Schematow do LG tez juz od dawna nie ma wiec pozostaje ewentualnie porownanie ze sprawna plyta.
  • Poziom 11  
    no to widzę, że mam większy problem ... jak podejść do naprawy tego telefonu?