Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

W jaki sposób mocować cegły szamotowe do metalowego kominka? grubość 32 a profil

qr 31 Oct 2019 13:24 1221 3
Bosch
    qr
    Level 12  
    Witam
    jak na obrazku w jaki sposób mocować owe cegły szamotowe do kominka, jeżeli grubość cegły to 32 a profile sa albo większe albo mniejsze?

1. Czy przycinać cegłe?
    2. Czy jednak wyginać profil i dać nity (temperatura kominka moze je jednak stopić) czy wkręty pchełki?

3. Czy może wszystko powiązac drutami?

4. Albo przewiercić i pręty dać?

Czy szamot chroni przed nadmiernym promieniowaniem szyby i promieniowaniem cieplnym co wysusza pokój i atmosferę w pokoju?

Niestety szyba duża a kominek z płaszczem wodnym :-(

Chyba nic lepszego od szamotu nie znajdę..
  • Bosch
    palmus
    Level 33  
    Sorry,ale nie kumam co to te profile i gdzie są.
    Ale co do szamotu:
    On nie tyle izoluje,co bardzo wolno się nagrzewa i bardzo równomiernie.I bardzo wolno oddaje ciepło.
    Nie widzę zwiazku ochrony szyby z szamotem.
    Rozważ wermikulit.
  • Bosch
    qr
    Level 12  
    Dzięki

Wermikulit, w przeciwieństwie do szamotu, nie akumuluje ciepła, jest dobrym izolatorem cieplnym a podczas nagrzewania się, zwiększa swoje wymiary. Dlatego montując go w kominku należy zachować luz, żeby po rozgrzaniu się płyty nie popękały. Wermikulit jest również bardziej kruchy i podczas np. dokładania do paleniska trzeba pamiętać, że uderzenie w płytę wermikulitową polanem drewna może spowodować jej pękniecie.

Z tym szamotem czy cegłami chodzi mi o taki mały radiator z tego tuż nad drzwiczkami aby wymusić ruch powietrza, zwłąszcza od promieniowania ciepłnego do góry..

Przez szybkę ucieka mi z 50 procent..

Coś takiego https://9.allegroimg.com/s512/03b632/c5fe51a3...8529/Radiator-wymiennik-ciepla-180-500-czarny

W efekcie coś takiego https://kominki.owo.pl/kominki-akumulacja-cie...12053-termo-akumulacyjne-kregi-tks-i-tka.html

Ps. a kafle jak starego typu dużo różnią sie od szamotu czy Wermikulitu
    qr
    Level 12  
    Mam na mysli cos takiego.. W jaki sposób mocować cegły szamotowe do metalowego kominka? grubość 32 a profil