Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrzewnica z grzałek .

31 Paź 2019 14:07 204 5
  • Poziom 2  
    Witam mam do wyrzucenia piekarnik i moją uwagę przyciągły grzałki z termoobiegiem, czy w ogóle jest sens się w to bawić? Najpierw pomyślałem że wyciągnę same grzałki podłącze pod prąd i będą grzały potem tak SB pomyślałem że dojdą do swojej granicznej temperatury i poprostu się przepalą, więc teraz żeby wymontować z tym kontrolerem i jakoś zamontować i za tym kilka wiatraczków i by ładnie się grzało. A teraz czy jest w ogóle sens tego pod względem ekonomicznym, cieplnym i zamontowanie tego że podłączenie. Garaż z płyt ale bym chciał bardziej kierunkowo to zamontować więc może by dały radę. A wspomnę że to są bardzo stare grzałki. Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Na początek nic nie rozbieraj tylko włącz piekarnik z termoobiegiem i otwórz drzwi.
    Będziesz mógł się dowiedzieć jak to grzeje i jaki tego koszt.

Chyba, że będzie jak w moim, wyłącza grzałkę gdy otwieram drzwi.
  • Poziom 24  
    Wiaj kolego zastanawiałem się nad odpisem i pytanie czy to amatorsko robisz czy zawodowo bo ,,, czy nie lepiej zamontować jakieś ogrzewanie nadmuchowe chwila moment i jest ciepełko a pro po na prąd nie urobisz po za tym nie ta moc
  • Poziom 2  
    ALIBABA witam, robię to amatorsko do małego garażu. W tamtym roku siedziałem w zimnie i teraz jakoś tak pomyślałem że może coś z tego się uda. Właśnie chciałem przetestować jak by grzało jakby nagrzać do ok 200° i włączyć ten wiatraczek ale długo się grzeje bardzo. No a masz napewno rację z tym że by lepiej dmuchawę bo przy tym samym poborze mocy by nagrzał szybciej pobierając mniej energii. No ale pamiętałem że mocniej grzał ten piekarnik i teraz wyszło że się nie opłaca. Więc poszukam na allegro jakiś dmuchaw elektrycznych lub gazowych.

Dodano po 4 [minuty]:

ak44 napisał:
    Na początek nic nie rozbieraj tylko włącz piekarnik z termoobiegiem i otwórz drzwi.
    Będziesz mógł się dowiedzieć jak to grzeje i jaki tego koszt.

Chyba, że będzie jak w moim, wyłącza grzałkę gdy otwieram drzwi.

Grzałka grzała dość słabo co już by wychodziło nie ekonomiczne, bo ledwo mogła dobić do 50° w 10 min, więc pomyśle nad nagrzewnicami tak jak pisał kolega
  • Poziom 25  
    pawlik722 napisał:
    Jak długo siedzisz w garażu to ekonomicznie wychodzi ogrzewanie gazowe.

A jak krótko dobre jest "słoneczko".
    Nie nagrzewa powietrza, a jedynie miejsce na które "świeci".