Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony DSC W 180 - Artefakty na wyświetlaczu

31 Paź 2019 18:55 165 9
 • Poziom 6  
  Dzień dobry. Mam problem z tym aparatem. Po wciśnięciu klawisza W lub nawigowania okrągłym klawiszem od menu obraz na wyświetlaczu miga i pojawiają się róźnego typu "krzaczki". Gdy przyciski nie są używane obraz jest prawidłowy. Zamieszczam krótki film jak to wygląda. Proszę o poradę.
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Kiedyś miałem aparat Fuji z podobnymi objawami - nawigacja też jest tam realizowana okrągłym klawiszem-pokrętłem wielofunkcyjnym- po jego użyciu wyświetlacz "wariował". W tym wypadku winne okazało się zawilgocenie, a pomogło dokładne suszenie i zabezpieczenie przycisku olejem silikonowym.
 • Poziom 6  
  Podmiana płytki klawiszy z popsutego dawcy (identyczny model) rozwiązała problem.
 • Poziom 6  
  Nie stwierdziłem optycznie uszkodzeń mechanicznych tej płytki bo na pierwszy rzut oka wygląda dobrze ale wydaje mi się że to musiała być pęknięta któraś ze ścieżek na niej i po wciśnięciu przycisku dochodziło pewnie do jakiegoś zwarcia. Aparat zaliczył dośc mocny upadek. https://images.app.goo.gl/QXzDYvVYNAgPvTgHA
 • Poziom 31  
  U mnie przyczyną okazała się (przyspieszona pod wpływem wilgoci) korozja styków. Ich oczyszczenie z kurzu, "paprochów" i śniedzi oraz zabezpieczenie olejem silikonowym załatwiło sprawę. Niestety, w Fuji pokrętło usytuowane jest w ten sposób, że celując aparatem (przez wziernik) wilgoć z ust trafia wprost w pokrętło sterowania.
 • Poziom 6  
  Mimo wszystko warto reanimować takie sprzęty. Aparaty w telefonach nigdy nie będa robić dobrych zdjęć.
 • Poziom 6  
  Jednak to nie płytka klawiszy a wyświetlacz okazał się winny a dokładnie taśma sygnałowa idąca od niego pod wsponnianą płytką klawiszy. Mocniejsze wciśnięcie klawisza nadal powodowało iż ekran robił się biały. Przeszczep z uszkodzonego egzemplarza pomógł.