Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PCM w Yamaha RX303 - samoczynnie się załącza

31 Paź 2019 23:41 180 7
  • Poziom 2  
    Mam kino Yamahy RX303. Podłączyłem telewizor do dekodera HDMI, z dekodera na amplituner pod wejście HDMI TV. Zaprogramowałem wejścia i ustawienia. Grało 5:1 plus SUB.. a ostatnio dekoder załącza mi PCM po jakimś czasie i jest sam dźwięk a telewizor traci obraz i przełącza się na naziemną tv. Co robić??
  • Poziom 42  
    Proszę podać wszystkich urządzeń - dokładnie! Podanego modelu Yamahy nie można znaleźć.
    Sokuq napisał:
    Podłączyłem telewizor do dekodera HDMI, z dekodera na amplituner pod wejście HDMI TV.

Z tego opisu wynika, że dekoder ma podłączone dwa przewody HDMI, jeden do TV, drugi do Yamahy.
    Czy dobrze rozumuję? Jeśli nie, to proszę to opisać precyzyjniej.
  • Poziom 2  
    Nie. Z telewizora idzie HDMI do amplituner pod wejście ARC a z dekodera do amplitunera pod wejście HDMI TV
  • Poziom 42  
    Sokuq napisał:
    Co robić??

Przede wszystkim, trzeba znaleźć winowajcę :)

Na miejscu kolegi, dla celów testowych podłączyłbym tymczasowo dekoder bezpośrednio do telewizora.
    I opcjonalnie, uaktywnić HDMI-ARC w TV i amplitunerze, aby mieć dźwięk z dekodera w kinie. Ale to nie jest niezbędne.
    Sprawdzić, jak działa cały ten sprzęt przy tej konfiguracji połączeń.

Mam nadzieję, że HDMI-ARC nie jest uaktywnione dla bieżących podłączeń - nie powinno być. Również wszelakie HDMi-Control we wszystkich urządzeniach powinno być wyłączone dla celów testowych.
  • Poziom 2  
    Jestem laikiem w tym temacie. Podłączałem patrząc na filmiki z YouTube. Wcześniej było ok-jednym pilotem ( zamiast trzech) sterowalem włączanie , wyłączanie i głośność oraz zmianę programów. Nigdy nie było napisu PCM tylko dany kanał typu -TV. BlueRay , PC itd w zależności na co przełączyłem
    PCM w Yamaha RX303 - samoczynnie się załącza
  • Poziom 42  
    Przyciskanie guzika "Info" na panelu amplitunera coś zmienia?
    Mam tu na myśli informację o obsługiwanym (aktywnym) wejściu amplitunera.
  • Poziom 2  
    Raz przycisnę- INPUT
    drugi raz-DSP Stereo
    trzeci raz- Audio Decoder
  • Poziom 42  
    Sokuq napisał:
    tylko dany kanał typu -TV. BlueRay , PC itd w zależności na co przełączyłem

Zostawić, kiedy pokaże "Input". Przy tym ustawieniu wyświetlacz pokazuje, które wejście jest aktywne, czyli tak, jak było uprzednio ustawione.