Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fellowes 450M - Niszczarka zatrzymuje się po włożeniu kartki

31 Paź 2019 23:53 201 3
  • Poziom 9  
    Witam, pacjent to niszczarka fellowes 450M, pewnego dnia niszczarka stała włączona i się załączyła tak jakby ktos włożył kartkę i teraz jest tak że bez kartki noże kręcą a jak się wkłada kartkę to noże stają. W tym modelu są dwa wejścia do niszczenia, na kartki i osobne na płyty i w obu jest takie samo zachowanie sprzętu. W poszukiwaniu problemu czytałem podobny post https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17445084#17445084 i też podejrzewałem fotodiody, po rozebraniu sprawdziłem aparatem foto nadawcze (przezroczyste), są podłączone szeregowo, jedna świeci mocno a druga słabo na każdą z osobna dochodzi ok. 1,15V a na wejściu na obie ok. 2,2V ale jeśli je odlutuję to już na zasilaniu jest już wtedy 5,2V, ta co świeci mocniej to diodę odbiorczą widzi z ok.10cm a ta co słabo z ok. 1cm. Diody odbiorcze (ciemne) są podłączone równolegle i obojętnie którą diodę nadawczą skieruję na odbiorczą to silnik się kręci. Napięcia dochodzące do odbiorczych bez wylutowania to ok. 5,2V na każdą. Podpowiedzcie mi co mogło się popsuć, niszczarka jest prawie nowa (bez gwarancji) i dlatego chciałbym ją ożywić, na płytce nic niepokojącego nie widać. Dodam też że po włączeniu włącznikiem I/O (diody się nie widzą) i naciśnięciu przycisku chwilowego w przód noże się kręcą, przycisk w tył - noże w tył ale jak tylko na chwilę skieruje diody na siebie to już do przodu z przycisku nie ruszy do momentu jak włączę przycisk tył lub wyłączę na chwilę włącznikiem I/O to juz do przodu się załącza aż do momentu jak znów skieruję na chwilkę na siebie diody.
  • Poziom 30  
    Wymień obydwie diody nadawcze IR.
  • Poziom 9  
    Tylko czy są jakieś różne czy one są uniwersalne? A może wymienić całe komplety bo gdzieś tu na forum ktoś wymienił nadawcze i nie działało dalej, inny użytkownik mu odpisał że diody są parowane i powinno się wymieniać komplety.
  • Poziom 9  
    Kupiłem dwa komplety, wymieniłem same nadawcze i nie działała (w ogóle się nie chciała załączyć w auto) więc wymieniłem jeszcze odbiorcze, niestety dalej to samo, kupiłem jeszcze raz w innym sklepie i wszystko działa. Jak pierwszy raz byłem w sklepie to gość mi mówił że czarne są nadawcze a białe odbiorcze co oczywiście sprawdziłem już w domu i było odwrotnie, myślę że gościu nie wiedział co ma na półce i dlatego nie działało)